RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Urodziny Mazurka. Prof. Krasnodębski do Siemoniaka: Bardzo Panu współczuję

Tomasz Siemoniak: w innych okolicznościach jestem zawsze gotowy do dyskusji (fot. PAP/Mateusz Marek)
Tomasz Siemoniak: w innych okolicznościach jestem zawsze gotowy do dyskusji (fot. PAP/Mateusz Marek)

„Bardzo Panu współczuję. Gotowy jestem zaświadczyć, że Pańskie oświadczenie odpowiada prawdzie” – napisał eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości prof. Zdzisław Krasnodębski w odpowiedzi na oświadczenie Tomasza Siemoniaka w sprawie jego odwiedzin na przyjęciu urodzinowym Roberta Mazurka. Naukowiec ocenił, że „przestępstwo” członków PO obecnych na imprezie „polega na tym, że tym razem zachowali się w sposób cywilizowany i godny”.

Poseł Tomasz Siemoniak opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie w sprawie urodzin Mazurka po tym, gdy wraz z szefem swojego klubu Borysem Budką został wezwany na rozmowę do Donalda Tuska. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości również był na imprezie i, jak napisał, gotów jest potwierdzić wersję Siemoniaka, który zapewniał że „nie miał kontaktów” z posłami PiS.

Mimo, że polityk PO w swoim oświadczeniu zasugerował, że Zjednoczona Prawica „niszczy Rzeczpospolitą od 6 lat” i zapewnił, że z jej „niegodziwościami zamierza nadal walczyć z pełną determinacją”, jej przedstawicielowi odpowiedział w zgoła innym tonie. Już wcześniej prof. Krasnodębski ocenił, że Tusk miał za złe politykom PO, którzy zdecydowali się odwiedzić dziennikarza RMF, iż „tym razem zachowali się w sposób cywilizowany i godny”. Przeczytaj także: Urodziny Mazurka i ostra reakcja Tuska. „Pamiętajmy, on tego nie znosi”

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej