RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niedziela bardzo ciepła [PROGNOZA]

Temperatura maksymalna w dzień na południowym zachodzie ma dojść do 24 stopni (fot.  Shutterstock/Jakub Barzycki)
Temperatura maksymalna w dzień na południowym zachodzie ma dojść do 24 stopni (fot. Shutterstock/Jakub Barzycki)

Niedziela w całym kraju zapowiada się słonecznie i bez opadów. Jak powiedziała Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu dnia termometry na południowym zachodzie Polski wskażą do 24 stopni Celsjusza.

Toksyczny pył z wulkanu. Czy dotrze do Polski? [WIDEO]

– Kompletnie zniszczone są dwie drogi, komunikacja na La Palmie jest bardzo skomplikowana – powiedziała dla TVP Info mieszkająca na wyspie Polka...

zobacz więcej

W niedzielę rano nad Polską można spodziewać się jeszcze zachmurzenia dużego i lokalnych mgieł, ograniczających widoczność do dwustu metrów. Po wschodzie słońca termometry wskażą od 8-10 stopni na wschodzie do 16-18 stopni na południowym zachodzie. Według Anny Woźniak, z każdą godziną zachmurzenie będzie mniejsze,  a temperatura szybko wzrośnie. 

Do 24 stopni na południowym zachodzie           


– Po pochmurnym poranku nastąpią stopniowe rozpogodzenia. W południe więcej chmur spodziewamy się tylko w okolicach Gdańska. Temperatura maksymalna w dzień to od 15 stopni Celsjusza na wschodzie, 19 w centrum,  do 24 stopni na południowym zachodzie.  W tę niedzielę nigdzie nie przewidujemy opadów deszczu – powiedziała Woźniak.

Dodała, że będzie wiał też słaby wiatr, początkowo z kierunków północnych, a następnie wschodnich i południowo-wschodnich.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej