RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Matczak zerwał współpracę z „TP”, w którym i tak nie publikował

Prof. Marcin Matczak, prawnik z UW (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Prof. Marcin Matczak, prawnik z UW (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Prof. Marcin Matczak ogłosił, że zrywa współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym”. Jako przyczynę wskazał felieton zamieszczony na łamach tego pisma, w którym został skrytykowany. Tymczasem prawnik od dwóch lat nie publikuje w „TP”, natomiast jego teksty można znaleźć w „Gazecie Wyborczej”.

Kłamstwo eksperta TVN. Tym razem ofiarą padł Bronisław Wildstein

Profesor prawa, wykładowca UW i stały komentator sądowniczej rzeczywistości w stacji TVN Marcin Matczak zarzucił Bronisławi Wildsteinowi, że ten...

zobacz więcej

Prof. Marcin Matczak jest ojcem rapera Maty i autorem książki „Jak wychować rapera. Bezradnik”. Felietonista „Tygodnika Powszechnego” Jacek Podsiadło ocenił w artykule „Rapcio i ojcio”, że książka ta jest źle napisana, a autora nazwał „prawnikiem – celebrytą”. Krytycznie odniósł się również do twórczości Maty.

Podsiadło dodał, że nie rozumie, dlaczego prawnik katolik staje w obronie patologicznego stylu życia, któremu hołduje jego syn.

Przeczytaj także: „„Tatusiu, jak słodko kłamiesz, kiedy mi się podlizujesz”. Publicysta TP podsumował Matczaków”


Prof. Marcin Matczak twierdzi, że chciał odpowiedzieć na tę krytykę, jednak redakcja odmówiła mu publikacji polemicznego tekstu. Opisał więc sprawę na Facebooku. „Po tym, co się stało, nie sądzę, aby kiedyś poprosili mnie Państwo o jakiś tekst, ale jeśli tak się stanie, odmówię. Nie chcę być częścią przedsięwzięcia, które powszechne jest tylko z nazwy” – napisał, zwracając się do redakcji tygodnika.Redakcja odpiera zarzuty


Do zarzutów odniósł się Piotr Mucharski, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”. Wyjaśnił, że redakcja nie publikuje polemik z felietonami ani z recenzjami. Mucharski wyjaśnił też kolejną kwestię. – Autor nie może też zrywać z nami współpracy, ponieważ od dwóch już lat nie publikuje u nas, tylko w „Gazecie Wyborczej” – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej