RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tragedia w Chorwacji. Ojciec podejrzany o zabicie trójki swoich dzieci

Zabite dzieci to 7-letnie bliźniaki, chłopiec i dziewczynka, i 4-letni chłopiec (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Zabite dzieci to 7-letnie bliźniaki, chłopiec i dziewczynka, i 4-letni chłopiec (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)

W nocy z piątku na sobotę chorwacka policja znalazła w jednym z mieszkań w Zagrzebiu trójkę martwych dzieci zabitych przez ojca, który później próbował popełnić samobójstwo – podała telewizja HRT. Zabite dzieci to 7-letnie bliźniaki, chłopiec i dziewczynka, i 4-letni chłopiec.

Ojciec zabił swoje dzieci, a później siebie

Ojciec zabił dwójkę swoich dzieci, a później sam popełnił samobójstwo. Tuż przed tragedią mężczyzna dodał na Instagramie rodzinne zdjęcie z...

zobacz więcej

Policja weszła do mieszkania około godz. 2 w nocy. Ojciec dzieci, 56-letni obywatel Austrii na stałe mieszkający w Chorwacji, próbował popełnić samobójstwo. Był nieprzytomny, został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje HRT.

O zabicie dzieci podejrzany jest ich ojciec            


Chorwacka prokuratura przekazała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo, a ojciec jest podejrzany o zabicie dzieci.

Jak pisze austriacki dziennik „Kurier”, jeden ze znajomych Austriaka przeczytał opublikowany przez niego w mediach społecznościowych post wskazujący na samobójcze zamiary mężczyzny i zaalarmował policję. Ojciec zabitych dzieci skarżył się na problemy finansowe i psychiczne.  Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Rodzice dzieci byli rozwiedzeni, ich matka na stałe mieszka w Dubrowniku,  a ten weekend dzieci miały spędzić z ojcem – piszą chorwackie media. Nie było żadnych doniesień o przemocy domowej w tej rodzinie – przekazała wiceminister pracy, rodziny i opieki społecznej Chorwacji Margareta Madżerić.

Jak informuje HRT, lekarze ze szpitala, do którego przewieziono mężczyznę, podejrzewają, że był pod wpływem substancji psychoaktywnych, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej