RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Makabryczne sceny w Afganistanie. Talibowie powiesili mężczyznę na dźwigu

Talibowie powiesili ciało człowieka na dźwigu (fot. MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES)
Talibowie powiesili ciało człowieka na dźwigu (fot. MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES)

Powołując się na świadka Associated Press podaje w sobotę, że talibowie powiesili ciało człowieka na dźwigu na głównym placu miasta Herat, położonego na zachodzie Afganistanu, a trzy inne ciała przewieźli w inne rejony miasta, by pokazać je publicznie.

Talibowie zapowiadają egzekucje. „Obcinanie rąk jest konieczne”

Afganistan wróci do takich praktyk jak obcinanie rąk czy egzekucje – zapowiedział w rozmowie z AP mułła Nooruddin Turabi, odpowiedzialny w rządzie...

zobacz więcej

Wazir Ahmad Seddiki, który prowadzi aptekę przy głównym placu, powiedział AP, że talibowie przywieźli tam cztery ciała i oznajmili, iż ludzi ci zostali zabici, gdy przyłapano ich na próbie porwania.

W piątek Departament Stanu USA potępił oświadczenie jednego z przywódców talibów, mułły Norudina Turabiego, który powiedział w rozmowie z AP, że władze Afganistanu przywrócą takie kary jak obcinanie rąk i egzekucje.

Wcześniej w piątek Turabi, odpowiedzialny w rządzie talibów za więziennictwo, powiedział, że nie wiadomo, czy kary takie będą wymierzane publicznie, ale zostaną one przywrócone. Turabi ostrzegł też, że świat nie powinien ingerować w sprawy wewnętrzne Afganistanu.

– My nigdy nie komentowaliśmy zasad i kar innych krajów. Nikt nam nie będzie mówił, jakie prawa powinniśmy mieć. Będziemy przestrzegali zasad islamu i opierali nasze prawo na Koranie – oświadczył.

Zobacz także: Uciekł z Kabulu, udając przed talibami dyplomatę. „Wszyscy są analfabetami”


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej