RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ewakuacja narkomanów z parku w Paryżu. Francuzi zbudują mur [WIDEO]

Ewakuacja z parku w Paryżu (fot. Forum/MAXPPP/Guillaume Georges, zdjęcie ilustracyjne)
Ewakuacja z parku w Paryżu (fot. Forum/MAXPPP/Guillaume Georges, zdjęcie ilustracyjne)

Z parku Jardins d'Éole na północy Paryża ewakuowano w piątek gromadzących się tam narkomanów. Zostali oni przeniesieni na drugą stronę paryskiej obwodnicy, między miejscowościami Pantin i Aubervilliers w departamencie Sekwana-Saint-Denis – podał portal France Info. Zgodnie z decyzją prefektury Paryża pod tunelem oddzielającym stolicę Francji od Pantin zbudowano mur, by „chronić mieszkańców”.

Czysta kokaina na francuskich plażach. Żandarmeria znalazła setki kilogramów narkotyku

Ocean Atlantycki wyrzuca na plaże Francji paczki z narkotykami. Od połowy października żandarmeria znalazła na wybrzeżu 763 kg kokainy, m.in. na...

zobacz więcej

Osoby przyjmujące kraka, tj. kokainę w formie wolnej zasady zostały ewakuowane 24 września z parku Jardins d'Éole i z placu Stalingrad w 18. i 19. dzielnicy Paryża – podało France Info, powołując się na źródła policyjne. Krak jest narkotykiem silnie uzależniającym, o natychmiastowym i krótkotrwałym działaniu. W ostatnich miesiącach narastało napięcie wśród mieszkańców, którzy nie mogli normalnie korzystać z niektórych terenów w parku, dlatego zaczęli regularnie organizować manifestacje. W czerwcu doszło też do napaści na dziecko.

Narkomani zostali przeniesieni na drugą stronę paryskiej obwodnicy między miejscowościami Pantin a Aubervilliers. Prefektura Paryża rozporządziła budowę muru pod tunelem w celu „ochrony mieszkańców Pantin”. Powstał on w pobliżu Porte de la Villette, jednej z paryskich bram. Jego zadaniem jest wstrzymywanie ruchu i parkowania.

Ten tymczasowy środek jest „niezbędnym wsparciem w celu ochrony mieszkańców Pantin i uniknięcia zajęcia tunelu”. Jak tłumaczono, decyzję podjęto również ze względów bezpieczeństwa z powodu zagrożenia pożarowego oraz w celu zapobiegnięcia popełniania czynów zabronionych.

Prefektura Paryża podała w piątek, że ewakuowani zgromadzili się wokół Place Auguste Baron i Porte de la Villette „w sektorze bez mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie”. Służby miasta zostały zmobilizowane, by zapewnić im dostęp do wody i urządzeń sanitarnych.

Zobacz także: Antifa zaatakowała procesję w Paryżu


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej