RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Wspólnie zadbajmy o nasze lasy”. Para prezydencka zachęca do udziału w akcji [WIDEO]

Akcja SadziMY została zainaugurowana w 2019 r. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)
Akcja SadziMY została zainaugurowana w 2019 r. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew – sadziMY. Wspólnie zadbajmy o nasze lasy, bądźmy razem 1 października – mówi para prezydencka na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

„Wspólnie zadbajmy o nasze lasy! Zapraszamy Państwa do udziału w akcji Pary Prezydenckiej SadziMY. Bądźmy razem 1 października!” – napisała w sobotę na Twitterze prezydencka kancelaria. Do wpisu dołączono też krótkie nagranie zachęcające do udziału w akcji sadzenia drzew.

Akcja SadziMY została zainaugurowana w 2019 r. przez prezydenta Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby.

Zobacz także: Lasy Państwowe o wpisie Szłapki: Próbuje przypomnieć o swoim istnieniu chamstwem

Podczas ubiegłorocznej edycji akcji SadziMY para prezydencka wzięła udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej