RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zmarł Krzysztof Zalewski, ojciec reprezentanta Polski Nicoli Zalewskiego

Mimo ciężkiej choroby, kilka tygodni przed śmiercią doczekał się debiutu syna w biało-czerwonych barwach (fot. Shutteretock/Martyn Jandula)
Mimo ciężkiej choroby, kilka tygodni przed śmiercią doczekał się debiutu syna w biało-czerwonych barwach (fot. Shutteretock/Martyn Jandula)

Zmarł Krzysztof Zalewskim ojciec reprezentanta Polski w piłce nożnej i piłkarza AS Roma – Nicoli Zalewskiego. Zmagał się z nowotworem. Mimo ciężkiej choroby, kilka tygodni przed śmiercią doczekał się debiutu syna w biało-czerwonych barwach.

Odnalazł się szwedzki gwiazdor NHL. Zniknął trzy lata temu

Johnny Oduya, szwedzki gwiazdor ligi NHL, w której rozegrał 850 meczów i zdobył dwa razy Puchar Stanleya, po zakończeniu kariery przed trzema laty...

zobacz więcej

Krzysztof Zalewski był ojcem Nicoli Zalewskiego, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. W spotkaniu z San Marino nie tylko spełnił marzenie swojego taty i wystąpił w koszulce z orzełkiem na piersi, ale zaliczył też asystę przy trafieniu Adama Buksy.

Ojciec 19-latka był bardzo szcześliwy z sukcesów syna. „Nicola w krótkim okresie stał się z chłopca facetem. Widzę to po rozmowach. Jestem dumny. Teraz jestem podwójnie dumny. Polska dla nas jest... Łzy będą, tego nie da się ukryć. Debiut w reprezentacji to najpiękniejsza rzecz, jakiej można się doczekać” – zaznaczył po meczu z San Marino pan Krzysztof, a po wejściu syna na boisko po prostu się wzruszył.

Pan Krzysztof do Włoch wyemigrował w 1989 roku. Był świadkiem powołania swojego syna do reprezentacji Polski. Był na domowym spotkaniu z Albanią, ale tam Nicola nie doczekał się jeszcze debiutu. Dopiero w leżącym pośrodku Włoch San Marino obejrzał syna w akcji.

Zobacz także: Znani piłkarze zamieniają boiska na biurka

Zalewski zmagał się z najcięższą formą raka. Zdradził, że podczas choroby przeszedł zapaść i miał trudności z oddychaniem do tego stopnia, że w pewnym momencie przestał oddychać.

Do sytuacji o śmierci odniósł się także Zbigniew Boniek. „Był najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi kilka dni temu, jak mi jest przykro Drogi Krzysztofie – napisał na Twitterze były prezes PZPN. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej