RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Tego Tusk nie chce”. Ziobro wyjaśnia, czy zawiesi swojego posła za urodziny Mazurka

„Cymański to człowiek, który kocha ludzi” (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Leszek Szymański)
„Cymański to człowiek, który kocha ludzi” (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Leszek Szymański)

Donald Tusk nie chce, aby polska polityka zmierzała ku normalności; on chce agresji, wojny i na tym chce budować swoją pozycję – mówił w sobotę szef Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany o decyzje Tuska ws. Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka. Wyjaśnia też, czy po urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka ma zamiar wyciągnąć konsekwencje wobec posła Tadeusza Cymańskiego, który pojawił się na głośnej imprezie.

„Donku, to pozytywne chłopaki”. Hasztag #TeściowaTuska nowym hitem internetu

„To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią” – wiadomość tej treści miała wysłać liderowi PO Donaldowi Tuskowi jego teściowa,...

zobacz więcej

Przypomnijmy – rzecznik PO Jan Grabiec poinformował w środę, że lider partii Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka „w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO”. Sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik „Fakt”. Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO.

Tusk tłumaczył później, że teściowa prosiła go, by nie wyrzucał Budki i Siemoniaka z Platformy. „To fajne chłopaki” – argumentowała.

Cymański na urodzinach Mazurka. Co na to Ziobro?


Ziobro w sobotniej rozmowie w RMF FM był pytany, czy zamierza zawiesić Tadeusza Cymańskiego, posła Solidarnej Polski, który również pojawił się na urodzinach Mazurka. Ziobro odparł, że Cymański to człowiek, który kocha ludzi i chce się ze wszystkimi przyjaźnić, ale jednocześnie wierzy w swoi idee. – To dobry człowiek z natury i chciałby, żeby wszyscy ludzie byli dobrzy i dlatego czasami błądzi. Ale czy tutaj zbłądził? Nie, myślę, że to jest jego natura i ja nie mam do niego pretensji – zapewnił lider Solidarnej Polski.

Zobacz także: „Z pokorą przyjmuję ostrą krytykę”. Siemoniak biczuje się po połajankach Tuska Dopytywany o zachowanie Tuska, stwierdził, że zabolało go, iż niedawny lider PO – Borys Budka spotyka się z politykami, których Tusk i inni politycy Platformy w swoich wystąpieniach „od czci i wiary odsądzają”.

„Tusk chce wojny”

Mazurek opowiada o swoich urodzinach. Obrywa się Tuskowi i jednej z gazet

Nie milkną echa ubiegłotygodniowej imprezy urodzinowej znanego dziennikarza Roberta Mazurka. Wśród zaproszonych gości znajdowali się politycy...

zobacz więcej

– To psuje więc pewną narrację. Ale to pewna hipokryzja, fałsz Donalda Tuska, bo prawda została pokazana, że ludzie mogą ze sobą rozmawiać, a on nie chce, żeby takie rozmowy miały miejsce. Nawet żeby były zdjęcia, które pokazują, że politycy mogą ze sobą w innej atmosferze niż konfliktu, kłótni, wyzwisk, rozmawiać. Tusk tego nie chce, bo on chce agresji, wojny i na tym chce budować swoją pozycję – ocenił Ziobro.

Szef Solidarnej Polski stwierdził też, że fakt, iż czołowe postacie PO spotykają się i normalnie rozmawiają z przedstawicielami partii rządzącej, powoduje dysonans poznawczy dla wyborców PO. – Donald Tusk bardzo nie chce, aby polska polityka zmierzała ku normalności (...) Tusk chce wojny i w związku z tym dał temu wyraz swoimi decyzjami – mówił.

Dodał też, że Tusk jest „przebiegłym lisem i graczem”, więc jeśli pod tym pretekstem „utnie głowę kilku politykom, którzy są dla nie go mniej wygodni, to jest to całkiem prawdopodobne”.

Zobacz także: Kulisy starcia w PO. Tusk temperuje ludzi Schetyny i dopieszcza radykalny elektorat

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej