RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe statystyki z granicy. Ponad 5 tys. prób nielegalnego wejścia na terytorium RP

Sytuacja na granicy z Białorusią (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Sytuacja na granicy z Białorusią (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

W piątek służby odnotowały 347 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – przekazała w sobotę Straż Graniczna. Zatrzymano czterech nielegalnych imigrantów i sześć osób za pomocnictwo.

Nakryli ich przy granicy z Polską. Łukaszenka rozstawia żołnierzy z karabinami snajperskimi?

Przy granicy z Polską, po białoruskiej stronie, Straż Graniczna zaobserwowała żołnierzy, którzy wcześniej nie byli widziani w tej okolicy. Rzecznik...

zobacz więcej

Jak poinformowała w sobotę rano na Twitterze Straż Graniczna, w piątek odnotowano 347 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze zatrzymali czterech nielegalnych imigrantów.

Sytuacja na granicy z Białorusią


– Zatrzymane osoby to trzech obywateli Konga i jeden obywatel Syrii – powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Za pomocnictwo zatrzymano też sześciu cudzoziemców: dwóch obywateli Syrii, dwóch obywateli Ukrainy i dwóch obywateli Gruzji. Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Zobacz także: Ślady obecności neandertalczyka na Mazowszu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej