RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znów zmiana pogody. Prognoza na weekend

Termometry pokażą nawet 22 stopnie Celsjusza (fot. PAP/Adam Warżawa)
Termometry pokażą nawet 22 stopnie Celsjusza (fot. PAP/Adam Warżawa)

Pierwszy weekend tegorocznej jesieni to jednocześnie ostatni weekend września. Jaka będzie pogoda? W sobotę przelotny deszcz możliwy będzie na północnym i południowym wschodzie Polski; w pozostałej części kraju przewidywane są przejaśnienia, z temperaturami dochodzącymi do 20-22 stopni – mówi Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak El Nino wpłynie na pogodę w Polsce. Przyjdzie kolejna „bestia"?

Po tym, jak poprzedniej zimy nawiedziła nas „bestia ze Wschodu”, która przyniosła najostrzejszą zimę od lat, niektórzy synoptycy alarmują, że czeka...

zobacz więcej

Według prognoz IMGW, w sobotę najwięcej przejaśnień będzie na południowym zachodzie kraju. W ciągu dnia strefa przejaśnień będzie się rozbudowywać na kolejne regiony kraju. W godzinach popołudniowych słońce może wyjść zza chmur m.in. na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i w centralnej części Polski.

Prognoza pogody – sobota 25 września


– Na początku dnia najwięcej przejaśnień będzie na południowym zachodzie kraju. W pozostałej części Polski sobota zacznie się dość pochmurnie, a na północy będzie jeszcze wiał silny wiatr, dochodzący w porywach do 60 km/h. Na północy i północnym wschodzie może spaść słaby, przelotny deszcz – prognozuje ekspertka.

Najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą do 22 stopni Celsjusza. Niewiele chłodniej będzie na ścianie zachodniej kraju.

Pogodowa mapa Polski


Źródło: IMGW-PIB

– Około 18-19 stopni będzie na Podkarpaciu, Mazowszu i w centrum Polski. Najniższej temperatury maksymalnej w ciągu dnia spodziewamy się na Suwalszczyźnie: około 14 stopni – powiedziała synoptyk Anna Woźniak. W nocy z soboty na niedzielę meteorolodzy spodziewają się dużych przejaśnień i rozpogodzeń. Będzie wiał słaby wiatr, czego efektem będą silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do dwustu metrów. W większej części Polski temperatura w nocy wyniesie od 6 do 9 stopni Celsjusza. Najcieplejsza noc zapowiada się na zachodzie – do 13 stopni. Na przeciwnym biegunie będą: Suwalszczyzna i rejony podgórskie, gdzie temperatura może spaść do 5 stopni.

Zobacz także: Tak będzie wyglądała zima. Długoterminowa prognoza pogody IMGW

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej