RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pekin przypomina o zakazie dotyczącym kryptowalut. Bitcoin traci na wartości

Na rynku kryptowalut dominują spadki (fot. Shutterstock)
Na rynku kryptowalut dominują spadki (fot. Shutterstock)

Po tym, jak Ludowy Bank Chin przypomniał w piątek o zakazie przeprowadzania jakichkolwiek transakcji związanych z kryptowalutami, ich ceny zaczęły gwałtownie spadać. Przed południem bitcoin tracił około 5 proc.

Ceny gazu idą w górę. Ile zapłacimy od października?

Od 1 października gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 proc. PGNiG poinformowało w...

zobacz więcej

Chiny nie uznają kryptowalut jako prawnego środka płatniczego. W 2013 roku zakazały bankom i instytucjom finansowym świadczenia usług związanych z bitcoinami.

Ogromny wzrost cen kryptowalut w ostatnim roku spowodował jednak, że inwestorzy zaczęli szukać sposobów na obejście obowiązujących przepisów.

Komunikat Ludowego Banku Chin


W opublikowanym w piątek komunikacie Ludowy Bank Chin przypomniał, że wszelkie działania związane kryptowalutami są nielegalne i zapowiedział ich surowe zwalczanie. Jednocześnie poinformował o usprawnieniu monitorowania takich transakcji.
Na reakcję inwestorów nie trzeba było długo czekać. Jak informuje portal bankier.pl, po godz. 13:15 na rynku kryptowalut dominowały spadki. Kurs bitcoina spadł z 45 000 USD przed południem do 41 200 USD, tracąc ponad 5,5 proc. Traciły również inne kryptowaluty. W handlu przedsesyjnym spadały także kursy akcji spółek z Wall Street, związanych z handlem kryptowalutami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej