RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wałęsa reaguje na przegrany proces z Cenckiewiczem. Opublikował obraźliwą grafikę

Lech Wałęsa taką grafiką skomentował przegrany proces ze Sławomirem Cenckiewiczem (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Lech Wałęsa taką grafiką skomentował przegrany proces ze Sławomirem Cenckiewiczem (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Sławomir Cenckiewicz poinformował w piątek o wygraniu procesu z Lechem Wałęsą o naruszenie dóbr osobistych. Były prezydent twierdził, że historyk miał „brać udział w sfałszowaniu teczek Kiszczaka”. Przegrany, komentując wyrok, wrzucił na Facebooku grafikę ze zdjęciem Cenckiewicza i napisem „wnuk esbeka za kasę wykona każdą robotę”.

Wałęsa przegrał proces z Cenckiewiczem. Zobacz komentarze. „Skandal!”

„Wygrałem proces z Lechem Wałęsą!” – napisał na Twitterze historyk prof. Sławomir Cenckiewicz. Co na to były prezydent? „To błazenada” – ocenił...

zobacz więcej

„Dobrym ludziom dziękuję za wsparcie! Złym…” – napisał historyk z Wojskowego Biura Historycznego na Twitterze, informując o wygranym procesie.

Sąd zdecydował jednak, że prezydent nie poniesie kary finansowej ani nie będzie musiał pokryć kosztów sądowych.

„W zakresie kary (wpłata na cel społeczny) i zwrotu kosztów procesowych Sąd uwolnił Wałęsę! I to jest skandal! Aksjologicznie wygrałem, a finansowej kary - czego się domagałem - Wałęsa nie poniósł” – dodał Cenckiewicz.

Lech Wałęsa w reakcji na wyrok sądu opublikował na Facebooku grafikę.
„Cenckiewicz dostał miliony od Kaczyńskich, żeby zniszczyć Lecha Wałęsę. Wnuk esbeka za kasę wykona każdą robotę” — głosi umiszczony na niej napis.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej