RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Komisja Etyki zajęła się wypowiedzią posła PO. „Podjęto skandaliczną decyzję”

Komisja Etyki nie widzi powodu, aby ukarać posła PO (fot. PAP/Leszek Szymański)
Komisja Etyki nie widzi powodu, aby ukarać posła PO (fot. PAP/Leszek Szymański)

Obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową – stwierdził w sierpniowym programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info poseł PO Artur Łącki, wzbudzając oburzenie uczestniczących w programie posłów. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, który wystąpił do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła.

Poseł PO: W Polsce był największy antysemityzm przed II WŚ

– Dawno historycy stwierdzili ten fakt, że obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że w...

zobacz więcej

Komisja podjęłą decyzję o „niepodejmowaniu inicjatywy rozpatrywania sprawy”.

„To skandaliczna decyzja. Czyli poseł może bezkarnie przekłamywać historię i z Polaków robić naród sprawców?” - czytamy na profilu w mediach społecznościowych Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu.

Skandaliczna wypowiedź posła PO miała miejsce 15 sierpnia. – Dawno historycy stwierdzili ten fakt, że obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową – stwierdził w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info.

Pod koniec sierpnia Związek Sybiraków podjął uchwałę o wyrzuceniu posła z organizacji. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej