RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pijany przywiózł do szkoły cały autobus dzieci. Wpadł przypadkiem

Małopolska policja prowadzi we wrześniu akcję „Bezpieczna droga do szkoły” (fot. Policja)
Małopolska policja prowadzi we wrześniu akcję „Bezpieczna droga do szkoły” (fot. Policja)

Miał w organizmie 1,6 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę autobusu szkolnego i przywiózł dzieci do szkoły. Oświęcimska drogówka zatrzymała nieodpowiedzialnego kierowcę.

Rajd ciężarówką jak z dreszczowca. Kierowcą zajmie się policja [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie kierowcy ciężarówki na drodze krajowej numer 61 między Ostrołęką a Łomżą mogło zakończyć się tragicznie. Policja zapowiada...

zobacz więcej

Małopolska policja prowadzi we wrześniu akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W jej ramach funkcjonariusze skontrolowali w czwartek rano w Babicach kierowcę autobusu szkolnego, który przywiózł do miejscowej szkoły 30 dzieci.

Badanie stanu trzeźwości 51-letniego mężczyzny wykazało 1,6 promila alkoholu.

Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza również utratę pracy.

51-latek po wytrzeźwieniu został w piątek przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty dotyczące stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia pasażerów, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, oraz kierowania autobusem w stanie nietrzeźwości. W przypadku drugiego zarzutu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

CZYTAJ TAKŻE: Panika na drodze ekspresowej. 85-latka jechała pod prąd 20 km

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej