RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lasy Państwowe o wpisie Szłapki: Próbuje przypomnieć o swoim istnieniu chamstwem

Rzecznik Lasów Państwowych odniósł się do wpisu polityka Nowoczesnej (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Rzecznik Lasów Państwowych odniósł się do wpisu polityka Nowoczesnej (fot. PAP/Tomasz Gzell)

„Bandyci” – w taki sposób Adam Szłapka skomentował na Twitterze post Inicjatywy Dzikie Karpaty, które opisały wycinkę 35 jodeł w jednym z bieszczadzkich lasów. – Politycy niemający poparcia nawet w granicach błędu statystycznego próbują przypominać o swoim istnieniu jedynie wulgarnością i chamstwem – odpowiedział posłowi Nowoczesnej rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski.

„Wycięli w czasie swoich rządów 250 mln drzew”. Lasy Państwowe prostują fake newsa Tuska

„Wycięli w czasie swoich rządów 250 milionów drzew. To ich ekologia, walka z katastrofą klimatyczną” – mówił Donald Tusk na wiecu w Gdańsku 19...

zobacz więcej

„Lasy Państwowe ze zrozumieniem przyjmują zaniepokojenie wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej natury i są oburzeni doniesieniami grupy ekologów z Karpat o rzekomej dewastacji lasu. Sensacje te są jednak nieprawdziwe. Jodły pozyskano ze względu na ich chorobę i dla zapewnienia prawidłowego rozwoju młodego lasu.

Nieprawdą jest, jak twierdzi grupa ekologów z Inicjatywy Dzikie Karpaty, że pozyskanie 35 jodeł nastąpiło »wbrew wewnętrznym regulacjom LP«. Przeciwnie, to właśnie te szczegółowe i istniejące od wielu lat regulacje nakazały dokonanie koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystkie jodły zostały dokładnie przebadane, każde drzewo zostało opisane w protokole ze szczegółowym uzasadnieniem. Drzewa te miały osłabioną strukturę, toczyła je m.in. rdza jodły i goździkowatych (rodzina roślin okrytonasiennych należąca do rzędu goździkowców. – red) – groźny grzyb, który wywołuje zgniliznę. Skutki chorób widać zresztą nawet na zdjęciach ekologów” – zapewniają LP.

Rośnie eksport drewna. Lasy Państwowe wydały oświadczenie

Lasy Państwowe nie są eksporterem drewna i nie mają danych o eksporcie, nie mają też żadnego wpływu na to, co się dzieje z drewnem sprzedanym na...

zobacz więcej

Wpis ekologów wywołał komentarze w serwisach społecznościowych Lasów Państwowych. Swój komentarz pozostawił także poseł Adam Szłapka, który nazwał leśników bandytami.

Komentując wpis posła, rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski ocenił, że powszechnym dzisiaj zjawiskiem jest to, iż politycy z ugrupowań „niemających poparcia nawet w granicach błędu statystycznego próbują przypominać o swoim istnieniu jedynie wulgarnością i chamstwem”.

- Poseł Szłapka nazwał bandytami Lasy Państwowe - przedsiębiorstwo, które istnieje od prawie stu lat, chroniąc polską naturę. Które jest trwale wpisane w polską gospodarkę, kulturę i przyrodę. Które przetrwało wojnę, komunę i agresywny kapitalizm. Cóż powiedzieć, Panie Pośle Szłapka - munduru polskiego leśnika Pan nie dasz rady ubrudzić” – napisał rzecznik Michał Gzowski.

– Poseł Szłapka to taki typowy ich przedstawiciel. Rzuca prymitywne hasła, aby zaistnieć w mediach. Teraz nazwał bandytami Lasy Państwowe - przedsiębiorstwo, które istnieje od niespelna stu lat, chroniąc polską naturę. Które jest trwale wpisane w polską gospodarkę, kulturę i przyrodę. Które przetrwało wojnę, komunę i agresywny kapitalizm. Cóż można powiedzieć… Panie Pośle Szłapka – munduru polskiego leśnika Pan nie dasz rady ubrudzić – powiedział Gzowski cytowany w oświadczeniu LP.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej