RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Od jutra będziemy już żyć normalnie”. Ten kraj znosi obostrzenia z powodu pandemii

Koronawirus w Norwegii (fot. Shutterstock)
Koronawirus w Norwegii (fot. Shutterstock)

Wszystkie obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zostaną zniesione w sobotę o godzinie 16 - powiedziała premier Norwegii Erna Solberg na konferencji prasowej w Oslo w piątek. To oznacza m.in., że na wszystkie obiekty sportowe kibice będą wpuszczani bez ograniczeń.

Niemcy. Niezaszczepieni na kwarantannie nie dostaną pieniędzy

Najpóźniej od listopada osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, będące na kwarantannie nie będą otrzymywać odszkodowania za utracone zarobki –...

zobacz więcej

– Dzisiaj minęło 561 dni od wprowadzenia obostrzeń i praktycznego zamknięcia norweskiego sportu. Od jutra będziemy mogli już żyć normalnie i wszystkie areny sportowe nie będą miały już żadnych ograniczeń co do publiczności - podkreśliła pani premier, która prywatnie jest kibicem Brann Bergen.

– Po półtora roku bolesnych restrykcji sobota będzie dla norweskiego sportu wielkim dniem - powiedział minister kultury i sportu Abid Raja.

Zdaniem dyrektora Toppfotball, organizacji zrzeszającej kluby piłkarskie, Leifa Oeverlanda „sobota będzie w Norwegii piłkarskim świętem i zapełnią się nareszcie puste przez 18 miesięcy stadiony. Futbol bez kibiców nie jest tą samą grą i przeżyciem jak ten z rozśpiewanymi trybunami”.

Czytaj także: 86 proc. zaszczepionych. Portugalia znosi część obostrzeń

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej