RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wałęsa przegrał proces z Cenckiewiczem. Zobacz komentarze. „Skandal!”

Lech Wałęsa przegrał proces (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Lech Wałęsa przegrał proces (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

„Wygrałem proces z Lechem Wałęsą!” – napisał na Twitterze historyk prof. Sławomir Cenckiewicz. Co na to były prezydent? „To błazenada” – ocenił Wałęsa.

Najnowszy sondaż. Z kilkuset badanych na Porozumienie zagłosował... jeden

Z badania Ipsos wynika, że liderem poparcia wśród partii politycznych pozostaje PiS. Na ostatnim miejscu w zestawieniu znalazło się Porozumienie...

zobacz więcej

Sławomir Cenckiewicz wygrał proces, który wytoczył Lechowi Wałęsie w sprawie naruszenia dóbr osobistych.

„Dobrym ludziom dziękuję za wsparcie! Złym…” – napisał kończąc trzema kropkami historyk z Wojskowego Biura Historycznego.

Zobacz także ->  Kontrowersje po ataku posła Konfederacji. Chodzi o Lecha Wałęsę

Cenckiewicz zamieścił przy tym słynne nagranie, z wypowiedzią Lecha Wałęsy. O co chodzi?

Przypomnijmy, że Cenckiewicz wytoczył byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych poprzez wielokrotne publiczne twierdzenia, że Cenckiewicz brał udział w sfałszowaniu dokumentacji znanej powszechnie jako „teczki Kiszczaka”.

Solidarność szykuje marsz na TSUE. „Przekonają się, jaka jest siła polskiego pracownika”

22 października w Luksemburgu rozpocznie się protest związkowców przeciwko decyzji TSUE ws. kopalni Turów – poinformował przewodniczący NSZZ...

zobacz więcej

Podczas rozprawy doszło do niebywałej sytuacji. Wałęsa w obecności sędzi groził Cenckiewiczowi. – Będziesz wisiał za to bezczelne kłamstwo, za to, że mogłeś się odważyć! – wygrażał Wałęsa.

Teraz, po przegranym procesie, były prezydent napisał (pisownia oryginalna): „To się nazywa relacja z przesłuchani i takie wnioski. To błazenada”.

Zobacz także ->  Skandaliczne słowa Wałęsy. Krzyczał i groził Cenckiewiczowi: Będziesz wisiał! [WIDEO]

Sprawę skomentował także Krzysztof Wyszkowski: „Nowy skandaliczny przykład ochrony Wałęsy przez sąd: musi przeprosić Cenckiewicza, ale kosztów procesowych i nawiązki nie zapłaci, bo jest »impulsywny«”.

„Mnie kasta skazywała za ujawnienie szpicla na 500 tysięcy! Wałęsa krzyczał podczas rozprawy do Cenckiewicza »Będziesz wisiał!«” – dodał Wyszkowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej