RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będą podwyżki dla mundurowych. Jest porozumienie

Osiągnięte dziś porozumienie przewiduje podwyżkę uposażeń dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA od 1 stycznia 2022 r. w kwocie 677 zł brutto, czyli 500 zł na rękę – poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Dobre informacje dla emerytów. Tyle mogą zyskać miesięcznie

Rząd w ramach Polskiego Ładu rozważa obniżkę składki zdrowotnej z 9 do 3 proc. Oznaczałoby to dobre informacje nie tylko dla przedsiębiorców, lecz...

zobacz więcej

Wiceszef MSWiA poinformował, że osiągnięte w piątek porozumienie przewiduje podwyżkę uposażeń dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA od 1 stycznia 2022 r. w kwocie 677 zł brutto, czyli 500 zł na rękę.

– W ramach tej kwoty jest także już zawarta kwota waloryzacji uposażeń przewidziana w projekcie ustawy budżetowej, czyli 4,4 proc. Wynagrodzenia – dodał.

– Przyjęliśmy także rozwiązania, które umożliwią podwyżki dla 64 tys. funkcjonariuszy policji, 11 tys. funkcjonariuszy Straży Pożarnej i 9 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej – to są automatyczne awanse z grupy drugiej na trzecią, z trzeciej na czwartą, z czwartej na piątą i z piątej na szóstą w przeciągu najbliższych czterech lat. Te pierwsze grupy awanse dostaną od 1 stycznia 2022 r. – podkreślił Wąsik.

Przekazał, że strona rządowa zobowiązała się również do zniesienia limitów etatowych w jednostkach organizacyjnych Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej