RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tragiczne żniwo wichury. Drzewo runęło na samochód, kierowca zginął na miejscu

Kierowca skody nie żyje (fot. tt/Policja Olsztyn)
Kierowca skody nie żyje (fot. tt/Policja Olsztyn)

Nie ustają potężne wichury, które w nocy nadciągnęły nad Polskę. Niebezpieczeństwo jeszcze potrwa – wynika z prognoz IMGW. Porywiste wiatry już doprowadziły do tragedii. W miejscowości Lutry na samochód spadł konar drzewa. Policja informuje, że kierowca auta zginął na miejscu. W całym regionie strażacy ciągle usuwają połamane drzewa i konary; od nocy wyjeżdżali już ponad 360 razy.

„Polowanie na dziennikarkę”. Szokujące ustalenia ws. śmierci Anny Karbowniczak

Od śmierci dziennikarki „Głosu Wielkopolskiego” minął rok, ale sprawę wciąż otacza wiele niejasności. Anna Karbowniczak jechała rowerem, gdy...

zobacz więcej

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej między miejscowościami Wysoka Dąbrowa a Lutrami w powiecie olsztyńskim – na jadące drogą auto przewróciło się przydrożne drzewo.

Śmierć na drodze


– Na miejsce skierowano służby: karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. Mmimo natychmiastowej pomocy świadka 59-letni kierowca skody poniósł śmierć. Do zabezpieczenia śladów z miejsca wypadku i wyjaśnienia jego okoliczności na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia uczestniczy również prokurator – poinformował oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk. Od godz. 23 w czwartek na Warmii i Mazurach wieje silny wiatr. IMGW poinformowało w komunikacie, że o godz. 12 w Mikołajkach „wystąpił poryw wiatru z prędkością prawie 75 km/h. W pobliżu notowane są porywy z prędkością do około 65 km/h”. Strażacy interweniowali już ponad 360 razy, zgłoszenia napływają z całego regionu. – Pracy nie ubywa – powiedział rzecznik prasowy strażaków Rafał Melnyk.

Ranny strażak z otwartym złamaniem nogi


Rano strażak ochotnik został ranny podczas akcji usuwania powalonego drzewa w miejscowości Studzianka w powiecie olsztyńskim. Ma otwarte złamanie nogi; przetransportowano go do szpitala.

Według IMGW „tendencja wiatru i jego porywów jest słabnąca, jednak lokalnie mogą jeszcze występować porywy od 60 km/h do lokalnie 70 km/h, przy średnim wietrze 25-35 km/h. Wiatr wieje z północnego zachodu”. Silny wiatr wystraszył żeglarzy – dyżurny MOPR podał, że w piątek jeziora są niemal puste.

Zobacz także: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem [PROGNOZA POGODY]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej