RAPORT

Tusk kontra Tusk

Kierowca miał zielone światło, kobieta leżała na przejściu. Jest decyzja prokuratury

Mężczyzna w środę został doprowadzony do mikołowskiej prokuratury (fot. KPP w Mikołowie)
Mężczyzna w środę został doprowadzony do mikołowskiej prokuratury (fot. KPP w Mikołowie)

Zatrzymany kierowca, który w miniony weekend śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych w Mikołowie i odjechał, został zwolniony bez postawienia zarzutów. Według ustaleń kobieta leżała na jezdni; kierowca miał zielone światło i ograniczoną widoczność.

Śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Policja szuka sprawcy

Policja szuka kierowcy, który w sobotę rano na drodze krajowej nr 44 w Mikołowie (Śląskie) potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł z...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w sobotę rano w mikołowskiej dzielnicy Śmiłowice, w rejonie skrzyżowania ul. Gliwickiej (DK44), Górnośląskiej i Jesionowej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną samochód osobowy potrącił 41-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej i odjechał. Potrącona, mieszkanka Rudy Śląskiej, zmarła mimo reanimacji.

Kierowca samochodu był po wypadku poszukiwany przez mikołowskich kryminalnych. We wtorek policja poinformowała o zatrzymaniu 32-latka z Mikołowa, który w sobotni poranek jechał czarną skodą fabią i był uczestnikiem zdarzenia.

Policja nie mówiła wówczas o nim jako sprawcy wypadku – już wtedy miała zeznania świadków, że w chwili potrącenia kobiety kierowcy mieli zielone światło.

Sekcja zwłok


Mężczyzna w środę został doprowadzony do mikołowskiej prokuratury.

Zastępca prokuratora rejonowego w Mikołowie prok. Alicja Domańska powiedziała, że w sprawie wykonano już większość czynności: przesłuchano świadków, zabezpieczono zapisy monitoringu, uzyskano opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego, dokonano też oględzin samochodu, który brał udział w zdarzeniu. – Zgromadzony materiał nie pozwolił nam na przedstawienie zarzutów temu panu. Ustalono, że kierowca, przejeżdżając po godz. 5. rano przez przejście dla pieszych, miał zielone światło. Kobieta leżała na jezdni. Była ubrana w ciemne ubranie. Jednocześnie biegły wskazał nam, że światła samochodu, który nadjeżdżał z przeciwka, ograniczyły widoczność kierowcy skody – zaznaczyła prok. Domańska.

– W związku z tym pan doprowadzony do prokuratury i przesłuchany w charakterze świadka został zwolniony – uściśliła prokurator. Jak dodała, postępowanie trwa w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. Po wykonaniu sekcji zwłok zmarłej prokuratura czeka na opinię, która – z uwzględnieniem badań toksykologicznych – może być dostępna w perspektywie paru tygodni.
(fot. KPP w Mikołowie)
(fot. KPP w Mikołowie)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej