RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lempart zabrała głos ws. plebiscytu Warszawy. „Ja nie jestem warszawska”

Marta Lempart i Rafał Trzaskowski (fot. Attila Husejnow//LightRocket via Getty Images, Sean Gallup/Getty Images))
Marta Lempart i Rafał Trzaskowski (fot. Attila Husejnow//LightRocket via Getty Images, Sean Gallup/Getty Images))

Rafał Trzaskowski ogłosił listę kandydatek w plebiscycie na Warszawiankę Roku. Wśród nominowanych jest Marta Lempart – liderka Strajku Kobiet, na której ciąży kilka zarzutów prokuratorskich. Zapytana o sprawę Lempart powiedziała teraz: „O mnie można różne rzeczy mówić, ale ja nie jestem warszawska w żadnym tego słowa znaczeniu”.

„Kur*** liż du***”. Lempart i „babcia Kasia” w plebiscycie na „Warszawiankę Roku”

„Mądre i empatyczne. Nasze autorytety i nasza duma” – pisze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i zachęca do głosowania w plebiscycie...

zobacz więcej

„Mądre i empatyczne. Nasze autorytety i nasza duma” – napisał ostatnio prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przedstawił listę nazwisk i zachęcał do głosowania w plebiscycie Warszawianka Roku. „Poznajcie wyjątkowe kobiety nominowane do tegorocznej nagrody” – apelował polityk Platformy Obywatelskiej.

Sprawa wywołała wiele kontrowersji. Powód? Marta Lempart to liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i zaangażowana zwolenniczka aborcji, która od kilkunastu miesięcy stoi na czele protestów sygnowanych hasłem „wypier***ać”.

Zobacz także:   Lempart na listach Koalicji Obywatelskiej? Poseł PO: Ma pozycję i ogromne poparcie [WIDEO]

Za swoje wulgarne i agresywne zachowanie usłyszała już zresztą prokuratorskie zarzuty: znieważenia funkcjonariuszy policji i publicznego pochwalania przestępstw. Zarzuca się jej m.in. wykonywanie gestów przypominających plucie na policjantów czy prowokowanie starć ze służbami.

Teraz Lempart odniosła się do nominacji i faktu, że władze stolicy chcą ją uhonorować. – Jest to bardzo specyficzna sytuacja, bo ja podkreślam, że jestem z Wrocławia, z Dolnego Śląska, urodziłam się we Lwówku – powiedziała w rozmowie z Onetem Lempart.

Lewica o Siemoniaku i Budce: Dwa kompaktowe meble

Politycy PO Tomasz Siemoniak i Borys Budka przeprosili za pojawienie się na jednej imprezie z przedstawicielami PiS. Wyciągnięcia konsekwencji za...

zobacz więcej

Lempart zaskoczona


Marta Lempart stwierdziła, że jej zdaniem nominacja jest skierowana bardziej do Strajku Kobiet niż do niej samej.

– O mnie można różne rzeczy mówić, ale ja nie jestem warszawska w żadnym tego słowa znaczeniu, ani pozytywnym, ani negatywnym. Dlatego jest to dla mnie zaskoczenie – przyznała w rozmowie z portalem.

Zobacz także:   Lempart i „babcia Kasia” w plebiscycie Trzaskowskiego. Czym zasłynęły? [WIDEO]

Liderka zwolenniczek aborcji z entuzjazmem przyjęła jednak fakt, że władze miasta doceniają to, co przez kilka tygodni działo się na ulicach Warszawy.

– Przyjmuję to jako wyróżnienie dla tych wszystkich osób, które były rzeczywiście w Warszawie. Bo nas, osób spoza Warszawy, które tu ani nie mieszkają, ani są na co dzień, było sporo. To fajne – stwierdziła Marta Lempart.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej