RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francja. Grupa neonazistów planowała atak na lożę masońską

Francuska policja zatrzymała pięć osób z neonazistowskiej grupy „Honor i naród” (fot. Dan Kitwood/Getty Images)
Francuska policja zatrzymała pięć osób z neonazistowskiej grupy „Honor i naród” (fot. Dan Kitwood/Getty Images)

Francuska policja zatrzymała pięć osób z neonazistowskiej grupy Honor i Naród podejrzanych o przygotowywanie zamachu na lożę masońską – informuje dziennik „Le Figaro”, powołując się na źródła w organach ścigania.

Neonazista w niemieckim resorcie obrony. Miał dostęp do poufnych danych

Służba Kontrwywiadu Wojskowego (MAD) prowadzi śledztwo w sprawie podejrzewanego o prawicowy ekstremizm urzędnika ministerstwa obrony Niemiec....

zobacz więcej

Trzy osoby w wieku od 23 do 58 lat zostały zatrzymane we wtorek w oddalonych od siebie departamentach Nievre, Charente–Maritime i Hauts–de–Seine.

Do policyjnego aresztu na przesłuchania związane z dochodzeniem w sprawie udziału w grupie neonazistowskiej mającej planować akcje z użyciem przemocy przewieziono także dwóch podejrzanych, których już wcześniej zatrzymano w ramach innego śledztwa, dotyczącego porwania dziecka.

W maju zatrzymano i oskarżono o udział w grupie przestępczej o terrorystycznym charakterze trzech innych członków grupy Honor i Naród.

Część z tych osób to współpracownicy Remy'ego Dailleta, mieszkającego w Malezji i oskarżanego przez francuski wymiar sprawiedliwości o zorganizowanie porwania dziecka wyznawcy teorii spiskowych – pisze „Le Figaro”.

Od 2017 r. francuska prokuratura antyterrorystyczna wszczęła sześć śledztw związanych z zamachami planowanymi przez skrajnie prawicowe grupy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej