RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

86 proc. zaszczepionych. Portugalia znosi część obostrzeń

Ponad 86 proc. Portugalczyków zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką (fot. Horacio Villalobos/Corbis/Getty Images)
Ponad 86 proc. Portugalczyków zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką (fot. Horacio Villalobos/Corbis/Getty Images)

Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił, że jego kraj znosi pod pewnymi warunkami nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej, także w pomieszczeniach zamkniętych. Zastrzegł jednak, że w kilku miejscach wciąż utrzymany zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na ulicach

W Portugalii zakończył się w niedzielę obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Decyzja ta ma związek ze słabnięciem pandemii COVID-19 w...

zobacz więcej

Szef socjalistycznego rządu sprecyzował, że maski wciąż będą konieczne w środkach transportu publicznego, w domach seniorów i szpitalach, a także w centrach handlowych i podczas dużych imprez.

Maska ochronna będzie wciąż wymagana wszędzie tam, gdzie nie występuje dwumetrowy odstęp pomiędzy ludźmi – wyjaśnił Antonio Costa, przypominając, że od prawie dwóch tygodni maski nie są obowiązkowe na świeżym powietrzu.

Kiedy kolejne luzowanie obostrzeń


Premier, odnotowując, że już ponad 86 proc. Portugalczyków zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką preparatu przeciwko Covid-19, zastrzegł, że ryzyko wystąpienia kolejnej fali pandemii nie minęło. Dodał, że w październiku należy spodziewać się kolejnego luzowania restrykcji przeciwepidemicznych. Zaznaczył jednak, że eliminowanie restrykcji będzie uzależnione od sytuacji sanitarnej w kraju.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Według czwartkowego bilansu ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin w związku z COVID-19 zmarło w Portugalii pięć osób, potwierdzono także 885 przypadków zakażenia koronawirusem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej