RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Aktor znany z filmów Vegi usłyszał zarzuty. To kolejna osoba ze świata show-biznesu

Tomasz O. (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Tomasz O. (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Tomasz O., aktor znany m.in. z filmów Patryka Vegi i zawodnik MMA, usłyszał zarzut za posługiwanie się „lewą” fakturą – donosi Radio Zet. Aktor miał otrzymać opiewającą na 300 tys. zł fakturę za pośrednictwo dotyczące rzekomego kontraktu z federacją sztuk walki KSW.

Bolesna strata dla Patryka Vegi. Skarbówka zarekwirowała mu nowy model lamborghini

2,5 mln złotych miało kosztować luksusowe auto, którym poruszał się znany reżyser Patryk Vega. Zdaniem Krajowej Administracji Skarbowej, samochód...

zobacz więcej

Tomasz O. jest kolejną osobą ze świata show-biznesu, która usłyszała zarzuty w sprawie oszustw podatkowych. „Dwa tygodnie temu prokuratorzy w tej samej sprawie postawili zarzuty liderowi zespołu Lady Pank Janowi B.” – przypomina radio.

Kwoty sięgające 15 mln zł


Prokuratura Regionalna w Warszawie od grudnia 2019 r. prowadzi śledztwo w sprawie agencji eventowej, która wystawiała faktury poświadczające wykonanie fikcyjnych usług. Śledczy doliczyli się takich faktur na kwotę prawie 15 mln zł.

Radio Zet przekazało, że jednym z jej klientów był według prokuratorów aktor Tomasz O. Miał on otrzymać opiewającą na 300 tys. zł „lewą” fakturę za pośrednictwo dotyczące rzekomego kontraktu z federacją sztuk walki KSW. W prokuraturze Tomasz O. usłyszał zarzut posługiwania się fakturą poświadczającą nieprawdę. Za ten czyn grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Aktor nie przyznaje się do zarzutów

Nowe fakty ws. Radosława G. z Oko.press. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Pijany dziennikarz oko.press próbował prowadzić samochód, a gdy policjanci mu to uniemożliwili, miał ich zaatakować. Trafił do pomieszczenia dla...

zobacz więcej

– Potwierdzam, że czynności z udziałem wskazanej przez pana osoby wykonano w dniu 8 września bieżącego roku w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie – powiedział Radiu Zet rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.
B Według nieoficjalnych informacji radia aktor nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i przedstawił swoją wersję wydarzeń.

W tej sprawie zarzuty usłyszało już kilkanaście osób. Wersję prokuratury potwierdzają zeznania skruszonej księgowej, która rozliczała m.in. Jana B. i Tomasza O.

Śledztwo zostało zainicjowane po zawiadomieniach złożonych m.in. przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Kim jest Tomasz O.?


Tomasz O. jest najbardziej znany z filmów „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” Patryka Vegi, gdzie wcielił się w postać Marcina „Stracha” Opałki.

Zobacz także: Nie wyłączył kamery w trakcie sesji. Nagranie z radnym w prokuraturze

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej