RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Z pokorą przyjmuję ostrą krytykę”. Siemoniak biczuje się po połajankach Tuska

Donald Tusk i Tomasz Siemoniak (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)
Donald Tusk i Tomasz Siemoniak (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Żadnego alkoholu na spotkaniu nie piłem, z posłami PiS żadnego kontaktu tam nie miałem – zapewnia Tomasz Siemoniak. Wiceprzewodniczący PO tak komentuje urodziny znanego dziennikarza, po których trafił „na dywanik” lidera partii Donalda Tuska. Jak jednak twierdzi, nie ma do szefa pretensji. „Z pokorą przyjmuję ostrą krytykę” – czytamy w publicznych wyjaśnianiach polityka.

Mazurek opowiada o swoich urodzinach. Obrywa się Tuskowi i jednej z gazet

Nie milkną echa ubiegłotygodniowej imprezy urodzinowej znanego dziennikarza Roberta Mazurka. Wśród zaproszonych gości znajdowali się politycy...

zobacz więcej

Na imprezie urodzinowej znanego dziennikarza Roberta Mazurka byli politycy wszystkich największych partii politycznych. Udział w wydarzeniu przedstawicieli Platformy Obywatelskiej rozwścieczył Donalda Tuska.

Jak Tusk skarcił za „picie z pisowcami”


Głos w sprawie zabrał już sam dziennikarz, tłumacząc, że następną imprezę zorganizuje w jeszcze huczniejszym wydaniu, „choćby Donald miał zawiesić pół Warszawy” – jak ujął to Robert Mazurek. Wcześniej, w środę, Donald Tusk skarcił dwóch wiceprzewodniczących partii za pojawienie się na jednym wydarzeniu z „pisowcami”.

Z kolei w czwartkowym czacie z internautami Tusk wyjaśniał nawet, że dostał wiadomość od teściowej, by „nie pozbywał się” Budki i Siemoniaka.

Siemoniak tłumaczy się z urodzin Mazurka


W opublikowanych w piątek wyjaśnieniach Tomasz Siemoniak zapewnia, że na urodzinach dziennikarza nie pił żadnego alkoholu i nawet „nie miał żadnego kontaktu” z obecnymi tam posłami PiS. „Z jednym z ministrów (posłem z mojego okręgu wyborczego) i jego żoną (w większej grupie – co widać na zdjęciu) zamieniłem kilka słów przy wyjściu” – zapewnia polityk PO.

Zobacz także: „Donku, to pozytywne chłopaki”. Hasztag #TeściowaTuska nowym hitem internetu

Kulisy starcia w PO. Tusk temperuje ludzi Schetyny i dopieszcza radykalny elektorat

– Zaskakujące – mówią portalowi tvp.info politycy różnych ugrupowań pytani o ostrą reakcję Donalda Tuska. Surowe konsekwencje wobec Siemoniaka,...

zobacz więcej

Siemoniak żałuje też, że nie został w Sejmie, ale czuł się „zobowiązany” do pojawienia się u Mazurka.

„Oczywiście konsekwencje polityczne są twarde i jasne, ponoszę je, oddawszy się do dyspozycji przewodniczącego Donalda Tuska, do którego ocen i wyczucia politycznego mam absolutne zaufanie przez 30 lat współpracy. A z tymi, którzy niszczą Rzeczpospolitą od 6 lat i ich niegodziwościami zamierzam nadal walczyć z pełną determinacją” – czytamy w oświadczeniu.

Na koniec Siemoniak przeprosił za „skutki” swoje działania: „Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i z pokorą przyjmuję ostrą krytykę”.


Zobacz także: Tusk o przedstawieniu w Płońsku: To była propaganda
teraz odtwarzane
Tusk o przedstawieniu w Płońsku: To była propaganda

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej