RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Handlowali narkotykami w stolicy. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Gang działał w ostatnich miesiącach głównie w Warszawie (fot. CBSP)
Gang działał w ostatnich miesiącach głównie w Warszawie (fot. CBSP)

Łącznie 10 osób zostało aresztowanych po przeprowadzonych niedawno działaniach wymierzonych w stołeczny gang zajmujący się wprowadzaniem narkotyków do obrotu – poinformowało w piątek Centralne Biuro Śledcze Policji. Gang działał w ostatnich miesiącach głównie w Warszawie.

18-latek odpowie za rozprowadzanie narkotyków wśród nieletnich

Prawie kilogram narkotyków – amfetaminy, marihuany, dopalaczy i tabletek ecstasy – przejęli policjanci z Rudy Śląskiej, którzy zatrzymali...

zobacz więcej

Jak ujawniło CBŚP, działania wymierzone w przestępców przeprowadzono w zeszłym tygodniu. Zatrzymanych zostało osiem osób, zaś dwie doprowadzono do prokuratury z aresztu śledczego lub zakładu karnego.

„W Prokuraturze Okręgowej Warszawa–Praga siedmiu podejrzanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego Dariuszowi B. grozi odpowiedzialność za kierowanie gangiem. 10 podejrzanym przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych” – poinformowano w komunikacie. Sąd aresztował 10 podejrzanych.

W śledztwie podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mężczyzna karany wcześniej, m.in. za handel narkotykami. Według śledczych jego prawą ręką była kobieta, której zadaniem było m.in. przekazywanie informacji innym osobom.

Ojciec podejrzany o pedofilię. Miał wykorzystywać 11-letnią córkę

Zarzuty dotyczące pedofilii usłyszał 48-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego w Wielkopolsce. Mężczyzna miał dopuścić się przestępstw o...

zobacz więcej

Jak wskazało CBŚP, w dniu akcji „niemal jednocześnie, wcześnie rano w kilku miejscach Warszawy i miejscowościach ościennych, policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, wsparci przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji BOA oraz inne Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne z Wrocławia, Łodzi, Katowic i Olsztyna, weszli do mieszkań zajmowanych przez podejrzanych”.

„Policjantów podczas przeszukań wsparli przewodnicy z psami służbowymi z KSP i Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego. W wyniku sprawdzenia mieszkań i pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanych policjanci zabezpieczyli substancje, które są poddawane analizie” – zaznaczono.

Odkryto także, że „poporcjowane substancje ukryte w obudowie gaśnicy i w różnych miejscach w piwnicach, najprawdopodobniej były przygotowane do sprzedaży”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
„W tym czasie najprawdopodobniej handlowali amfetaminą, marihuaną, mefedronem czy kokainą”
– poinformowano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej