RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem [PROGNOZA POGODY]

W nocy z piątku na sobotę mocniej wiać będzie jeszcze nad morzem (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)
W nocy z piątku na sobotę mocniej wiać będzie jeszcze nad morzem (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

W piątek na północnej połowie kraju wiatr może osiągać jeszcze prędkość 80 km/h. Tam też oraz w centrum i na wschodzie możliwe będą przelotne deszcze. Na pozostałej części kraju rozpogodzenia – powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Remont szlaku na Rysy przerwany. Wszystko przez pogodę

Robotnicy musieli przerwać remont szlaku na Rysy ze względu na panujące tam warunki pogodowe. Na odcinku, gdzie prowadzone są prace, zalega śnieg.

zobacz więcej

Według prognoz specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej rano silny wiatr wieje na terenie całego kraju. Najmocniejsze porywy wiatru spodziewane są nad morzem i na Pomorzu, gdzie mogą osiągać prędkość do 80 km/h.

W głębi lądu siła wiatru będzie nieco mniejsza i stopniowo malejąca w ciągu dnia. Do zachodu słońca najcieplej będzie na zachodzie i w południowio-zachodniej części kraju.

– Jeżeli chodzi o zachmurzenie, to najwięcej chmur w piątek będzie na wschodzie, w centrum i na północy Polski, choć i tu przewidujemy na przemian przejaśnienia z przelotnymi, niewielkimi opadami deszczu, które miejscami mogą dojść do około 5 mm. Najwięcej rozpogodzeń zobaczymy na zachodzie i południowym zachodzie kraju. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. na północnym wschodzie, przez oko. 15 w okolicach Warszawy, do 17 na Dolnym Śląsku i okolicach Szczecina – powiedział Ogrodnik.

W nocy z piątku na sobotę mocniej wiać będzie jeszcze nad morzem, gdzie prędkość wiatru może osiągnąć 65 km/h. Pochmurno. Niewielkie opady dające w sumie do 2 mm deszczu spodziewane są głównie na wschodzie kraju.

Od 8 st. na Suwalszczyźnie, ok. 11 w centrum, 12 na Dolnym Śląsku i 16 st. w woj. lubuskim. Na najbliższy weekend meteorolodzy zapowiadają stopniowe ocieplenie, z temperaturami dochodzącymi w niedzielę i poniedziałek do 22-24 st.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej