RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Afera w Niemczech. Listonosz zwędził zaświadczenia wyborcze

Wybory parlamentarne w Niemczech odbędą się w najbliższą niedzielę (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Wybory parlamentarne w Niemczech odbędą się w najbliższą niedzielę (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Choć do głosowania zostało zaledwie kilka dni, Niemcy mierzą się z wyborczą aferą. Nawet 700 obywateli nie otrzymało przesyłek wyborczych – wszystko za sprawą niecnego listonosza z landu Szlezwik-Holsztyn. W jego mieszkaniu odkryto „inne niepokojące rzeczy”.

Neonazista w niemieckim resorcie obrony. Miał dostęp do poufnych danych

Służba Kontrwywiadu Wojskowego (MAD) prowadzi śledztwo w sprawie podejrzewanego o prawicowy ekstremizm urzędnika ministerstwa obrony Niemiec....

zobacz więcej

Niemiecka policja podaje, że zaświadczenia wyborcze nie dotarły do około 650-700 mieszkańców miejscowości Borgwedel i Stexwig. W mieszkaniu podejrzanego listonosza znaleziono „pełne skrzynki” innych niedostarczonych przesyłek, głównie listów. Śledczy mówią o „czterocyfrowej liczbie” listów.

Wybory w Niemczech


Śledztwo rozpoczęło się po pierwszych doniesieniach o zaginionych przesyłkach na początku września. Nie są znane motywy policjanta, ale policja „raczej wyklucza” motywy polityczne.

Przedstawiciele komisji wyborczej uspokajają, że mimo braku przesyłek wyborczych, każdy uprawniony do głosowania będzie mógł oddać głos i bez tego dokumentu. Wybory do Bundestagu odbędą się w najbliższą niedzielę.

Zobacz także: Niemcy budują płot na granicy z Polską

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej