RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rosja: coraz więcej głosów za powtórzeniem wyborów

W ocenie niezależnych obserwatorów wyniki wyborów zostały sfałszowane (fot. PAP/ITAR-TASS/Alexander Shcherbak)
W ocenie niezależnych obserwatorów wyniki wyborów zostały sfałszowane (fot. PAP/ITAR-TASS/Alexander Shcherbak)

Część członków komisji i obserwatorów zażądała unieważnienia wyników ubiegłotygodniowych wyborów parlamentarnych w Rosji. W liście otwartym wskazują, że chodzi o Moskwę i tę część głosowania, która odbyła się za pomocą internetu.

Od 17 do 19 września Rosjanie wybierali deputowanych do Dumy Państwowej i przedstawicieli władz regionalnych. Według oficjalnych danych wybory wygrała rządząca partia Jedna Rosja.

W ocenie części członków komisji wyborczych i także niezależnych obserwatorów wyniki wyborów zostały sfałszowane. Autorzy listu otwartego w sprawie unieważnienia wyborów w Moskwie wskazują, że głosowanie za pomocą internetu zostało wykorzystane jako „instrument falsyfikacji”.

Wcześniej z petycją o unieważnienie wyników wyborów na terenie całego kraju, zwrócili się do Centralnej Komisji Wyborczej działacze obywatelscy ze Stowarzyszenia Niezależnych Deputowanych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Część moskiewskich kandydatów do Dumy Państwowej związanych z Komunistyczną Partią Federacji Rosyjskiej i partią „Jabłoko” wystąpiła z podobnym żądaniem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej