RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk całował chleb w Płońsku, teraz przyznaje: To w pewnym sensie propaganda [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk odegrał „przebierankę”, całując chleb na konwencji w Płońsku? Takie pytanie padło podczas czatu z internautami. Szef PO nie krył, że był to celowy zabieg. – Mam konkretne zadanie i oczywistą aspirację: żeby wygrać wybory, muszę przekonać Polaków w tych mniejszych miastach – stwierdził. Zdaniem Tuska, jeśli ktoś powie, że to „propaganda” to „w pewnym sensie” tak jest.

Kulisy starcia w PO. Tusk temperuje ludzi Schetyny i dopieszcza radykalny elektorat

– Zaskakujące – mówią portalowi tvp.info politycy różnych ugrupowań pytani o ostrą reakcję Donalda Tuska. Surowe konsekwencje wobec Siemoniaka,...

zobacz więcej

W ubiegłą sobotę w Płońsku odbywała się Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej, której głównym punktem było wystąpienie przewodniczącego partii Donalda Tuska. Lider partii przedstawiał PO jako partię wręcz chadecką, kreślił znak krzyża na chlebie, zaznaczał, że jest katolikiem.

„Przebieranka”?


Sytuacja wywołała wiele kontrowersji i lawinę komentarzy w internecie – szczególnie, że niewiele wcześniej przedstawiciele jego partii na imprezie Rafała Trzaskowskiego mówili raczej o „piłowaniu katolików”.

Poczas czwartkowej rozmowy z internautami padło pytanie, czy zachowanie Tuska w Płońsku nie było „po prostu przebieranką”.

Tusk nie zaprzecza


– Ja mam bardzo konkretne zadanie i taką oczywistą aspirację: żeby wygrać wybory, muszę przekonać Polaków, nie tylko w tych miejscach, gdzie są przekonani. Platforma ma dobrą pozycję w największych, dużych i średnich miastach; i ma wiele do nadrobienia, bo było kiedyś dużo, dużo lepiej w mniejszych miastach – stwierdził, nie zaprzeczając tezie pytającej internautki. Zapewniał przy tym, że Platforma ma przygotowany „cały pakiet” propozycji skierowanych do mieszkańców mniejszych miast. Wspomniał przy tym o trudnym pytaniu, z jakim zmierzył się w Płońsku.

Tusk zaznaczył, że zorganizowanie konwencji właśnie w niewielkim Płońsku miało być „sygnałem” wysłanym do potencjalnych wyborców. – Ktoś powie, że to propaganda. W pewnym sensie tak – podsumował swoje poczynania.

Zobacz także: „Masz kłopot”. Tusk odczytał wiadomość od teściowej ws. urodzin Mazurka

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej