RAPORT

Pogarda

„Masz kłopot”. Tusk odczytał wiadomość od teściowej ws. urodzin Mazurka [WIDEO]

Donald Tusk komentuje urodziny Roberta Mazurka (fot. FB/Platforma Obywatelska)
Donald Tusk komentuje urodziny Roberta Mazurka (fot. FB/Platforma Obywatelska)

Najnowsze

Popularne

Wpierw wezwał swoich zastępców „na dywanik” za pojawienie się na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka, teraz sam przyznaje: „Nie byłem zaproszony”. Donald Tusk podczas czatu z internautami w czwartek pytany był nie tylko o zawieszenie Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka, ale też m.in. o ty, czy „napiłby się wódeczki” z politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Szef Platformy Obywatelskiej w pewnym momencie wyjął telefon i odczytał wiadomość od teściowej, w którym radziła mu, co zrobić z „chłopakami”, którzy „zawinili”.

Mazurek opowiada o swoich urodzinach. Obrywa się Tuskowi i jednej z gazet

Nie milkną echa ubiegłotygodniowej imprezy urodzinowej znanego dziennikarza Roberta Mazurka. Wśród zaproszonych gości znajdowali się politycy...

zobacz więcej

Nie milkną echa ubiegłotygodniowej imprezy urodzinowej znanego dziennikarza Roberta Mazurka. Wśród zaproszonych gości znajdowali się politycy wszystkich największych partii politycznych, a udział w wydarzeniu przedstawicieli Platformy Obywatelskiej rozwścieczył Donalda Tuska.

Echa urodzin Mazurka


Głos w sprawie zabrał już sam dziennikarz, tłumacząc, że następną imprezę zorganizuje w jeszcze huczniejszym wydaniu, „choćby Donald miał zawiesić pół Warszawy” – jak ujął to Robert Mazurek. Wcześniej, w środę, Donald Tusk skarcił dwóch wiceprzewodniczących partii za pojawienie się na jednym wydarzeniu z „pisowcami”.

W czwartkowym czacie z internautami szef Platformy deklarował, że wezwał Budkę i Siemoniaka na rozmowę, z troski o wizerunek partii wśród wyborców.

Tusk komentuje zachowanie Budki i Siemoniaka


– Nie można popełniać takich błędów, jakim była nieobecność w Sejmie i obecność na imprezie, które mogą sprawiać wrażenie, że więcej jest w tym teatru niż poważnej polityki. (…) Każdy kto chce ze mną współpracować na rzecz uwolnienia Polski od PiS, musi bardzo serio to wszystko traktować – wyjaśnił Tusk, dodając, że jego zastępcy „dobrze wiedzą, o co ma pretensje” i wiedzą, że są one „uzasadnione”.

Jego zdaniem Polacy mają wiele powodów, by nie ufać politykom, a imprezowanie z przedstawicielami obozu rządzącego może „podważyć to kruche zaufanie”. – To najważniejsza bitwa dla Polski być może od kilkudziesięciu lat – dodał. Pytany o to, czy sam był zaproszony na przyjęcie Mazurka przyznał, że nie. – Ale niezależnie od tego i tak nie uczestniczyłbym w tej imprezie – powiedział, wyjaśniając, że na urodziny chodzi tylko do najbliższych przyjaciół i rodziny.

Kosiniak-Kamysz ostro o Tusku. Poszło o imprezę u dziennikarza

Donald Tusk wykorzystał sytuacje, żeby posprzątać sobie w Platformie Obywatelskiej i pozawieszać tych, którzy może nie są mu już dzisiaj potrzebni...

zobacz więcej

Został zapytany także, czy „napiłby się wódeczki” z obecnym na urodzinach dziennikarza Markiem Suskim z PiS. Zaprzeczył, uzasadniając, że „stara się dobierać bardzo starannie towarzystwo, kiedyż szuka chwili relaksu i spokoju”.

Tusk cytuje teściową: „Twoja stara doradczyni”


Kończąc temat urodzin Mazurka, Tusk wyjął telefon, by przeczytać wiadomość od teściowej, która – jak ocenił – „dużo mówi o emocjach związanych z tą sprawą”:

„Donku,
wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie; nie powinni tak się zachować, ale nie pozbywaj się ich. Już i tak sporo ludzi PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota.
Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią.
Pozdrawiam cię serdecznie, Twoja stara doradczyni”
– odczytał internautom, dodając, że „tak się podpisała”. Zobacz także: Kulisy starcia w PO. Tusk temperuje ludzi Schetyny i dopieszcza radykalny elektorat

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej