RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Fryzjer przyjmuje klientów na gruzach salonu w Gazie [WIDEO]

Fryzjer pośród gruzów w Gazie (fot. Getty Images; EBU/SOCIÉTÉ NATIONALE DE RADIO TÉLÉVISION)
Fryzjer pośród gruzów w Gazie (fot. Getty Images; EBU/SOCIÉTÉ NATIONALE DE RADIO TÉLÉVISION)

33-letni palestyński fryzjer Hashim al-Jarusha goli i strzyże swoich klientów pośród gruzów zniszczonego zakładu w Gazie. Jego salon fryzjerski został zburzony w izraelskim ataku.

Ewakuacja w Strefie Gazy. Izrael grozi kolejnymi atakami

W Strefie Gazy kilka wieżowców zostało ewakuowanych z powodu izraelskich gróźb, że wkrótce zostaną zburzone. Hamas i Islamski Dżihad zagroziły, że...

zobacz więcej

Zniszczenie wielu siedzib firm i mieszkań w Gazie będzie miało długofalowe skutki. Po wejściu w życie rozejmu między Izraelem a Hamasem codzienne życie zaczęło wracać do normy, ale Hashim al-Jarusha stracił źródło utrzymania.

– Ten salon fryzjerski był miejscem, gdzie pracowały cztery osoby. Po jego zniszczeniu staliśmy się bezrobotni; nie znaleźliśmy nowego miejsca pracy, by móc się utrzymać – mówił palestyński fryzjer w rozmowie z regionalną marokańską telewizją SNRT.

Hashim al-Jarusha kontynuuje strzyżenie klientów pośród ruin zakładu.

– Kupiłem trochę narzędzi, ponieważ wszystkie moje narzędzia zaginęły lub zostały zniszczone. Kupiłem m.in. nożyczki i szczotkę. (...) Nie mam żadnego innego miejsca, do którego mógłbym pójść. Jestem tutaj, żeby zarobić na życie – opowiadał Palestyńczyk.

Zobacz także: Młodzi Syryjczycy uprawiają parkour na zniszczonych budynkach


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej