RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nabrali się na fake newsa, teraz komentują. KE o rzekomych „strefach wolnych od LGBT”

Nielegalnie przyczepione tabliczki Barta Staszewskiego pojawiały się w różnych regionach Polski (fot. Omar Marques/Getty Images)
Nielegalnie przyczepione tabliczki Barta Staszewskiego pojawiały się w różnych regionach Polski (fot. Omar Marques/Getty Images)

Z uwagą zapoznajemy się z najnowszymi wydarzeniami związanymi z tzw. „strefami wolnymi od ideologii LGBT” w Polsce. Widzimy ruch w dobrą stronę i oczekujemy, że inne regiony pójdą w tym samym kierunku – poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand, odnosząc się do tzw. „stref wolnych od LGBT”. Bruksela naciskała i finansowo szantażowała polskie samorządy, które przyjęły deklaracje prorodzinne. Unijni biurokraci uwierzyli w dezinformację aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, który teraz przyznaje: „Jestem wzruszony”.

Kolejny homofobiczny atak Staszewskiego. Teraz chce dymisji rzecznika MSZ

Totalny odlot aktywisty LGBT Barta Staszewskiego. Wczoraj stwierdził, że nowego rzecznika MSZ należy... wyśmiać za to, że jest gejem. Teraz mimo...

zobacz więcej

– Będziemy nadal uważnie śledzić sytuację w kontekście toczącego się postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego – powiedział PAP rzecznik KE Christian Wigand.

Komisja Europejska w ślad za fake newsem


Dodał, że KE obecnie analizuje odpowiedź Polski na wezwanie do usunięcia uchybienia przed podjęciem decyzji o dalszych krokach. – Komisja ma jasne stanowisko w sprawie takich rezolucji i stref. Pozwolę sobie przypomnieć słowa przewodniczącej von der Leyen: Strefy wolne od LGBTQI to strefy wolne od ludzkości i nie ma na nie miejsca w naszej Unii – zaznaczył Wigand.

Bart Staszewski „wzruszony”


Przypomnijmy, że wspomniane rzekome „strefy wolne od LGBT” nigdy w Polsce nie istniały, a zarzuty stawiane przez brukselskich urzędników w tej kwestii nie mają uzasadnienia. Dezinformację nt. powstawania „stref” rozpoczął... aktywista LGBT Bart Staszewski, który sam przyznał się do nielegalnego rozwieszania tabliczek z wielojęzycznym podpisem.

„Jestem tak bardzo wzruszony. Wygrywamy tę bitwę z homofobicznymi uchwałami!” – stwierdził w środę Staszewski. Zobacz także: „Unia Europejska szantażuje samorządy, które nikogo nie dyskryminują ”

„W Polsce żadnej strefy wolnej od LGBT nigdy nie było”


Przypomnijmy – w środę radni sejmiku woj. świętokrzyskiego uchylili stanowisko „przeciw ideologii LGBT” i przyjęli uchwałę w sprawie „poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania”. Nowelizację deklaracji w sprawie ideologii LGBT zapowiedział również we środę na konferencji prasowej marszałek Małopolski Witold Kozłowski. Projekt nowelizacji jest przygotowywany i zostanie przedstawiony na sesji sejmiku 27 września.

Lewicowy aktywista ostro atakuje Polskę. Mnie doprowadził do łez

Mieszkałem w Katarze ponad rok. W tym kraju za homoseksualizm grozi więzienie lub nawet kara śmierci. Kobiety mają dużo mniejsze prawa niż...

zobacz więcej

W czwartek rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że uchwały samorządów nie miały złych intencji, miały na celu promocję wartości rodzinnych; w Polsce żadnej strefy wolnej od LGBT nigdy nie było i nie będzie – wskazał.

Rzecznik rządu został zapytany na czwartkowym briefingu prasowym, czy inne samorządy powinny wziąć przykład z województwa świętokrzyskiego i również uchylić uchwały przeciwko „ideologii LGBT”.

Rzecznik rządu komentuje


Müller podkreślił, że przyjmowanie i uchylanie uchwał to kompetencja organów samorządu terytorialnego. Zwracał przy tym uwagę, że większość tego typu uchwał to „uchwały prorodzinne”, które podkreślają wartości rodzinne i nie powinny być przedmiotem krytyki. – Natomiast wszystkie dokumenty, które miałyby – zdaniem Komisji Europejskiej – znamiona działań o charakterze dyskryminacyjnym, to w tym zakresie ktoś może jakieś zmiany prowadzić i korygować – mówił Müller.

Jego zdaniem mogło dojść do „przejaskrawienia tego, co zostało powiedziane w uchwałach”, ponieważ ich intencją „w żaden sposób nie były kwestie dyskryminacyjne, lecz promocja wartości rodzinnych”.

Zobacz także: Spór o kampanię LGBT. Inicjatorka: Byłam wykluczona przez Miłość Nie Wyklucza

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej