RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Remont szlaku na Rysy przerwany. Wszystko przez pogodę

Szlak prowadzący na Rysy (fot. portal TVP Info)
Szlak prowadzący na Rysy (fot. portal TVP Info)

Robotnicy musieli przerwać remont szlaku na Rysy ze względu na panujące tam warunki pogodowe. Na odcinku, gdzie prowadzone są prace, zalega śnieg.

W Tatrach spadł śnieg. Uwaga na oblodzone szlaki

W Tatrach powyżej 1500 m n.p.m. spadł śnieg. Choć na razie to śladowa ilość, ośnieżone Tatry można było obserwować we wtorek rano z Zakopanego, gdy...

zobacz więcej

Na dokończenie remontu potrzeba jeszcze około siedmiu dni roboczych. „Trzeba się więc liczyć z tym, że w zależności od pogody ostateczne zakończenie prac na tym szlaku może przeciągnąć się do dwóch tygodni” – powiedziała Marta Mazik z Tatrzańskiego Parku Narodowego, cytowana przez „Gazetę Krakowską”.

Jak poinformowano, niedawno zakończono wymianę sztucznych ułatwień na odcinku od Świnickiej Przełęczy do Koziej Przełęczy. Jednak z uwagi na panujące już w górach warunki park nie zamierza w tym rejonie kontynuować prac remontowych tej jesieni.

„Udało się także zakończyć prace związane z remontem nawierzchni na szlaku prowadzącym z Hali Gąsienicowej na Kozią Przełęcz. Teraz już ten sezon budowlany w Tatrach będzie dobiegał końca. Resztę zadań remontowych pozostawimy na przyszły sezon letni” – podkreśla Mazik.

W przyszłym roku, TPN zamierza kontynuować prace na szlakach prowadzących na Szpiglasowy Wierch z Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także szlak na Kozi Wierch od strony Pięciu Stawów. Dokończony ma także zostać remont nawierzchni i wymiana sztucznych ułatwień na szlakach dojściowych i na Orlej Perci.

Czytaj także: Tatry. Noclegi w schroniskach na Słowacji tylko dla zaszczepionych turystów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej