RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Zatoce Puckiej przewrócił się jacht. Straż Graniczna pomogła żeglarzowi

Niedaleko Jastarni przewrócił się jacht (fot. Straż Graniczna)
Niedaleko Jastarni przewrócił się jacht (fot. Straż Graniczna)

Na wodach Zatoki Puckiej niedaleko Jastarni przewrócił się jacht z jedną osobą na pokładzie. Żeglarzowi pomogła załoga jednostki pływającej SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Rajd ciężarówką jak z dreszczowca. Kierowcą zajmie się policja [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie kierowcy ciężarówki na drodze krajowej numer 61 między Ostrołęką a Łomżą mogło zakończyć się tragicznie. Policja zapowiada...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku Andrzej Juźwiak poinformował, że o zdarzeniu funkcjonariusze usłyszeli prowadząc nasłuch morskiej korespondencji radiowej.

– Wynikało z niej, że w pobliżu Jastarni dryfowała przewrócona żaglówka. Jednostka SG-111 „Patrol 1” natychmiast udała się we wskazany rejon. Na wodę opuszczony został ponton. Jego załoga podpłynęła do przewróconego jachtu, obok niego w wodzie znajdował się mężczyzna – tłumaczył Juźwiak.

60-latek był w dobrym stanie i nie potrzebował pomocy medycznej. Okazało się, że jacht wpłynął na mieliznę, przewrócił się i pomimo kilku prób żeglarz nie był w stanie samodzielnie go postawić. Udało się to zrobić dopiero z pomocą strażników granicznych. W asyście jednostek Straży Granicznej i służby SAR mężczyzna bezpiecznie wrócił z jachtem do portu.


Czytaj także: Waży półtorej tony i terroryzuje Brytyjczyków. Morski potwór zatapia drogie jachty

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej