RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Spotkanie z protestującymi medykami. Resort zdrowia przedstawił propozycje

Zaprezentowaliśmy trzy konkretne warianty, jak wyglądałyby wzrosty najniższego wynagrodzenia, ale też szeroko omówiliśmy kwestię wyceny świadczeń – poinformował po spotkaniu wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Z kolei przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowym Pracowników Ochrony Zdrowia powiedzieli, że są zawiedzeni i rozczarowani kolejną turą rozmów. Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek.

Wyznaczono spotkanie przedstawicieli MZ i protestujących medyków

We wtorek o godzinie 14 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbędzie się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Ogólnopolskiego...

zobacz więcej

Wiceszef resortu przekazał, że resort zaprezentował medykom trzy warianty podwyżek w różnym ujęciu procentowym w perspektywie do 2027 roku.

Protestujący pracownicy ochrony zdrowia mają osiem postulatów, między innymi zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia i wzrost wyceny świadczeń medycznych.

Według resortu koszt realizacji wszystkich postulatów to ponad 100 miliardów złotych – medycy domagają się między innymi podwyżek, zatrudnienia dodatkowego personelu oraz wprowadzenia urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej