RAPORT

Pogarda

Prezydent Duda rozmawiał z przedstawicielami amerykańskiego biznesu

Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z przedstawicielami biznesu w USA (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)
Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z przedstawicielami biznesu w USA (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Najnowsze

Popularne

Na zaproszenie US Chamber of Commerce prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu; rozmowa dotyczyła relacji handlowych oraz współpracy inwestycyjnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi – poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta.

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy

Dalsza współpraca, Inicjatywa Trójmorza i sytuacja na Białorusi były w Nowym Jorku tematami spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentami...

zobacz więcej

W czwartek prezydent Duda kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Na zaproszenie US Chamber of Commerce spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu. Jak podała Kancelaria Prezydenta, Duda podkreślił, że jednym z priorytetów jego aktywności międzynarodowej jest promowanie polskich interesów gospodarczych na świecie.

„Andrzej Duda wskazał, że dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków mamy dzisiaj jedną z najlepszych sytuacji gospodarczych w Europie. Dodał, że pomimo pandemii prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski są wysokie. W tym kontekście zwrócił również uwagę na fakt, że relacje handlowe pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi odzyskują dynamikę wzrostu pomimo lekkiego spowolnienia w okresie pandemii” – podała Kancelaria Prezydenta.

Ponadto prezydent wyraził zadowolenie ze wsparcia Stanów Zjednoczonych dla Inicjatywy Trójmorza. „W ocenie prezydenta pogłębianie współpracy polsko-amerykańskiej będzie źródłem wzajemnych korzyści i przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy po obu stronach Atlantyku” – przekazano.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Czwartek jest przedostatnim dniem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA i ONZ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej