RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Gigant naftowy zamyka niektóre stacje. Wszystko przez niedobór kierowców

BP zamyka niektóre swoje stacje benzynowe (fot. Shutterstock)
BP zamyka niektóre swoje stacje benzynowe (fot. Shutterstock)

BP zostało zmuszone do tymczasowego zamknięcia niektórych stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii. Powodem jest kryzys związany z niedoborem kierowców samochodów ciężarowych i wynikających z tego problemów z dostarczaniem paliwa.

Po brexicie brak pracowników. Brytyjscy pracodawcy narzekają na exodus Polaków

Od kiedy Wielka Brytania wyszła z UE tamtejsi pracodawcy narzekają na brak rąk do pracy. Najbardziej brakuje osób dla branży transportowej. Przez...

zobacz więcej

Gigant naftowy ograniczy dostawy benzyny i oleju napędowego do swoich placówek. Firma chce zapewnić 80 proc. normalnych usług na 90 proc. stacjach benzynowych.

Jak się okazuje, firma nie zatrudnia bezpośrednio kierowców, ale zleca pracę niezależnemu przewoźnikowi Hoyer. Sektor samochodów ciężarowych zmagał się w ostatnich miesiącach z brakiem pracowników.

„Mamy problemy z zaopatrzeniem w paliwo niektórych naszych punktów sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Niestety kilka punktów zostało tymczasowo zamkniętych z powodu braku zarówno benzyny bezołowiowej, jak i oleju napędowego” – napisało BP w oświadczeniu.

Problemy „zostały spowodowane opóźnieniami w łańcuchu dostaw, na które wpłynęły niedobory kierowców w całej branży w Wielkiej Brytanii; ciężko pracujemy, aby rozwiązać ten problem” – dodano.

Czytaj także: Wyjście W.Brytanii z jednolitego rynku. Jakie straty w handlu z Polską?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej