RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Niedoszły gwałciciel będzie prał i prasował ubrania mieszkanek wioski

Oskarżony o próbę gwałtu będzie prać ubrania ok. 2 tys. kobiet (fot. Shutterstock)
Oskarżony o próbę gwałtu będzie prać ubrania ok. 2 tys. kobiet (fot. Shutterstock)

Oskarżony o próbę gwałtu mieszkaniec Indii został zwolniony za kaucją. Będzie jednak musiał na własny koszt prać i prasować ubrania wszystkich kobiet w swojej wiosce, a jest ich około dwóch tysięcy.

Kobieta zakażona koronawirusem zgwałcona w szpitalu. Zmarła wkrótce potem

Tragedia w Indiach. Nie żyje 43-letnia pacjentka chora na COVID-19, która w czasie pobytu w szpitalu została zgwałcona przez pielęgniarza. Stan jej...

zobacz więcej

20-letni Lalan Kumar został zatrzymany w kwietniu ubiegłego roku. Pochodzi z wioski Madżhor w północno-wschodnim indyjskim stanie Bihar, w której żyje ok. 2 tys. kobiet. Nie jest jeszcze znana data jego procesu, ale decyzją sądu został wypuszczony z aresztu pod warunkiem prac na rzecz wszystkich mieszkanek Madżhoru.

Według lokalnej społeczności ta forma kary miała pozytywny wpływ, bo przestępstwa przeciwko kobietom stały się we wsi przedmiotem publicznej debaty. – To historyczna decyzja. Zwiększy szacunek dla kobiet i pomoże chronić naszą godność – powiedziała w rozmowie z AFP Nasima Khatoon, zasiadająca w radzie wioski.

Indyjskie przepisy karzące gwałcicieli zostały zaostrzone w 2012 r. po zbiorowym gwałcie na młodej kobiecie, która zmarła w wyniku odniesionych ran. Sprawa zbulwersowała cały świat. W 2020 r. w całych Indiach zgłoszono ponad 28 tys. przypadków napaści seksualnej. Policja od dawna jest krytykowana za to, że nie robi wystarczająco dużo, by zapobiegać przestępstwom i nie wnosi spraw do sądu.

Zobacz także: Festiwal Miłości w Indiach. Nastolatki zgwałcono i zostawiono na śmierć


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej