RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Czarnek: Nie ma silnego państwa bez silnej administracji skarbowej

Minister Czarnek wręczył awanse i odznaczenia pracownikom i funkcjonariuszom KAS (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Minister Czarnek wręczył awanse i odznaczenia pracownikom i funkcjonariuszom KAS (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Nie ma silnego państwa bez silnej administracji skarbowej – powiedział w Lublinie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Podziękował funkcjonariuszom KAS za ich pracę.

Rzecznik rządu: Dochody budżetowe w 2021 r. będą wyższe o 78,5 mld zł

Jeżeli chodzi o zmiany budżetowe, prognozujemy, że dochody w 2021 r. będą wyższe w stosunku do planowanych podczas bazowej ustawy o 78,5 mld zł –...

zobacz więcej

Minister Czarnek wręczył w czwartek awanse i odznaczenia dla zasłużonych pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej podczas uroczystości na pl. Litewskim w Lublinie. Jak mówił, dzięki pracy Izby Administracji Skarbowej dochody budżetu państwa zwiększyły się w ostatnich latach z 290 mld zł do 480 mld zł.

„Nie ma silnego państwa bez silnej administracji skarbowej”    


– To jest państwa praca, praca  Izby Administracji Skarbowej, za którą ogromnie dziękujemy. Nie ma silnego państwa bez silnej administracji skarbowej. Dzisiaj za pracę w tej silnej administracji skarbowej bardzo serdecznie dziękujemy – mówił.

Zaznaczył, że we wtorek  Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy budżetowej, w której „nie zmniejsza wydatków, bo brakuje przychodów, tylko zwiększa wydatki, bo przychodów jest o 80 mld złotych więcej”.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
   

Dodatkowe pieniądze na naukę i szkolnictwo       


– Jako minister edukacji i nauki mam szczególną satysfakcję dlatego, że już dzisiaj mogę mówić o miliardzie złotych więcej na naukę i szkolnictwo wyższe, mogę mówić  o miliardzie złotych więcej na szkoły podstawowe, na Laboratoria Przyszłości, na nowoczesny sprzęt, drukarki 3D i wszystko, o czym dzieci i młodzież w szkołach marzyli – powiedział Czarnek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej