RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uciekli ze szpitala dla psychicznie chorych. „Nie bierzcie autostopowiczów”

Trwa obława policji (fot. Carsten Koall/Getty Images)
Trwa obława policji (fot. Carsten Koall/Getty Images)

Czterech pacjentów uciekło z zamkniętego oddziału dla psychicznie chorych przestępców szpitala Weissenhof w Weinsbergu (Badenia-Wirtembergia). Uciekinierzy są uważani za niebezpiecznych i według policji mogą być uzbrojeni.

Neonazista w niemieckim resorcie obrony. Miał dostęp do poufnych danych

Służba Kontrwywiadu Wojskowego (MAD) prowadzi śledztwo w sprawie podejrzewanego o prawicowy ekstremizm urzędnika ministerstwa obrony Niemiec....

zobacz więcej

O sprawie pisze dziennik „Bild”. Ucieczka miała miejsce w nocy ze środy na czwartek. Dziennik zaznacza, że władze ostrzegają przed zabieraniem autostopowiczów.

Mężczyźni byli umieszczeni na oddziale medycyny sądowej szpitala. Leczeni są tu przestępcy chorzy psychicznie i uzależnieni. Teren jest zabezpieczony murami i płotami – podobnie jak w więzieniu.

Nie jest jasne, w jaki sposób pacjentom udało się uciec. Dziennik dodaje, że trwa obława na czterech mężczyzn a policja prosi o informacje na temat zbiegów.

Szpital Weissenhof koncentruje się na leczeniu psychiatrycznym, w tym psychiatrii sądowej i psychoterapii. Leczeni są tam również więźniowie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej