RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nagrody Nobla przegrały z pandemią. Fundacja wydała komunikat

W zeszłym roku Pokojowa Nagroda Nobla została wręczona w Rzymie (fot. Rein Skullerud/WFP via Getty Images)
W zeszłym roku Pokojowa Nagroda Nobla została wręczona w Rzymie (fot. Rein Skullerud/WFP via Getty Images)

Laureaci Nagrody Nobla po raz drugi z rzędu otrzymają medale i dyplomy w swoich krajach ojczystych – poinformowała w komunikacie Fundacja Nobla.

Paszport covidowy albo zakaz wjazdu. Watykan zaostrza przepisy

Od 1 października na terytorium Watykanu wymagany będzie certyfikat sanitarny COVID-19 – poinformowała Stolica Apostolska. Rezydenci, pracownicy i...

zobacz więcej

Z powodu pandemii COVID-19 w tym roku, tak jak w ubiegłym, 10 grudnia nie będzie też tradycyjnej uroczystości i bankietu z udziałem laureatów w sztokholmskiej filharmonii. W zamian zostanie zorganizowane wydarzenie w trybie hybrydowym.

Laureaci otrzymają nagrody w krajach, w których mieszkają bądź pracują, a jednocześnie w Sztokholmie będzie się odbywała skromniejsza ceremonia, prawdopodobnie z udziałem szwedzkich celebrytów, transmitowana online.

Na razie nie wiadomo, jaką decyzję w kwestii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla podejmie Norweski Komitet Noblowski. Do tej pory uroczystość odbywała się w ratuszu w Oslo.

W zeszłym roku z powodu pandemii po raz pierwszy pokojowy Nobel został wręczony poza Norwegią. Złoty medal i dyplom dyrektor zarządzający Światowego Programu Żywnościowego David Beasley odebrał w Rzymie.

Nazwiska tegorocznych laureatów Nagrody Nobla poznamy w dniach od 4 do 11 października.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej