RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mężczyzna miał pomóc w przejeździe ciężarówki, zginął pod jej kołami

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja (fot. PAP/Marcin Onufryjuk, zdjęcie ilustracyjne)
Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja (fot. PAP/Marcin Onufryjuk, zdjęcie ilustracyjne)

W Juliankach (Łódzkie) pod kołami ciężarówki MAN zginął 63-letni mężczyzna, który na prośbę kierowcy miał pomóc w przejeździe pojazdu przez zagradzający drogę przewód linii komunikacyjnej. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja ze Zgierza pod nadzorem prokuratury.

Rajd ciężarówką jak z dreszczowca. Kierowcą zajmie się policja [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie kierowcy ciężarówki na drodze krajowej numer 61 między Ostrołęką a Łomżą mogło zakończyć się tragicznie. Policja zapowiada...

zobacz więcej

Do tragicznego wypadku doszło w środę przed godziną 14 w miejscowości Julianki w gminie Parzęczew. Jak ustalono, 55-letni łodzianin kierujący ciężarowym MAN-em jechał drogą gminną.

– W pewnym momencie drogę zagrodził mu przewód linii telekomunikacyjnej, wiszący nad ziemią. Kierowca poprosił o pomoc 63-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego, który miał przydepnąć przewód do ziemi, aby umożliwić przejazd ciężarówce. Podczas wykonywania manewru kierujący stracił pomocnika z oczu. Gdy zatrzymał pojazd i wysiadł, znalazł 63-latka leżącego pod ciężarówką. Pieszy poniósł śmierć na miejscu – zrelacjonował przebieg wydarzeń Radosław Gwis z KWP w Łodzi.

Z wykonanego testu wynikało, że kierujący manem był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci ze zgierskiej komendy powiatowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej