RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zlekceważyła szlaban. Milimetry dzieliły ją od śmierci [WIDEO]

Operator ProRail opublikował nagranie ku przestrodze (fot. YT/ProRail)
Operator ProRail opublikował nagranie ku przestrodze (fot. YT/ProRail)

Kobieta cudem uniknęła śmierci, gdy nieomal ją potrącił pędzący pociąg. Groźnej sytuacji można było uniknąć, gdyby piesza nie weszła na przejazd kolejowy mimo opuszczonych szlabanów.

Rajd ciężarówką jak z dreszczowca. Kierowcą zajmie się policja [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie kierowcy ciężarówki na drodze krajowej numer 61 między Ostrołęką a Łomżą mogło zakończyć się tragicznie. Policja zapowiada...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w miejscowości Ermelo w środkowej Holandii. Tamtejszy operator kolejowy opublikował ku przestrodze nagranie z kamery monitoringu.

„Niestety, wciąż zbyt często dochodzi do nieodpowiedzialnych zachowań na przejazdach kolejowych” – napisała w oświadczeniu firma ProRail, która obsługuje holenderskie koleje.

Operator wskazał, że z powodu kierowców aut, którzy w nieprzewidywalny sposób wjeżdżają na przejazdy, kontrola ruchu prosi maszynistów o zwalnianie pociągu, żeby zapobiec wypadkom. „Powoduje to efekt kuli śnieżnej, bo wszystkie pociągi muszą jechać wolniej, w rezultacie dochodzi do opóźnień” – wyjaśniono.

ProRail podał, że każdego roku na torach dochodzi średnio do 30 wypadków z udziałem ludzi, które powodują traumy psychiczne u maszynistów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej