RAPORT

Pogarda

Duża zmiana poparcia Platformy i Konfederacji. Nowy sondaż do Sejmu

PiS zdecydowanym liderem w sondażu (fot. PAP/Tomasz Gzell)
PiS zdecydowanym liderem w sondażu (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które zwiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Według badania Konfederacja zbliża się do Polski 2050 Szymona Hołowni.

Zaskakujące słowa europosła Lewicy. Przyznał, że decyzja TSUE jest bezprawna?

Decyzje ws. kopalni Turów zgodnie z unijnym prawem może podejmować tylko Rada i tylko jednomyślnie, a nie TSUE – alarmował europoseł PiS Jacek...

zobacz więcej

W badaniu preferencji politycznych niezmiennie na pierwszym miejscu znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, którą popiera 37 proc. badanych . To wynik bez zmian w porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 24 proc. respondentów, co oznacza spadek o 3 punkty procentowe.

Podium z wynikiem 13 proc. zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która w porównaniu z poprzednim sondażem zyskuje 1 punkt.

12 proc. respondentów popiera Konfederację, co oznacza wzrost poparcia dla tej partii o 3 punkty . Bez zmian pozostaje poparcie Lewicy, którą wskazało 7 proc. badanych. Bez zmian także notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz‘15 i Porozumienia – po 2 proc.

Deklarowana frekwencja udziału w wyborach wyniosłaby 61 proc. ankietowanych (44 proc. zdecydowanie, a 17 proc. raczej); na głosowanie nie zamierzałoby pójść 37 proc. badanych (14 proc. zdecydowanie, a 23 proc. raczej). 2 proc. ankietowanych nie było zdecydowanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1050 osób w dniach od 17 do 20 września.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej