RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Krystyna Janda o szczepionkach. Cezary Gmyz prostuje

Krystyna Janda (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Krystyna Janda (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Krystyna Janda wprowadza ludzi w błąd. Nie ma w Niemczech powszechnej dostępności trzeciej dawki – napisał korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.

Janda: Cieszę się, że jestem zaszczepiona. Nie mam zamiaru niczego tłumaczyć

Siedzę w domu, jeżdżę samochodem, z nikim się nie spotykam, wychodzę na scenę. Co jakiś czas mam jakieś telefony: inteligencja jest z panią, niech...

zobacz więcej

Krystyna Janda na początku roku, kiedy ruszał Narodowy Program Szczepień, przyjęła dawkę szczepionki, chociaż nie była w grupie „zero” ; dawkę przyjmować wówczas mieli wyłącznie medycy i ich rodziny.

Aktorka w ostatnim wywiadzie nie ukrywała wzburzenia, że w Polsce wciąż wiele osób nie przyjęło nawet pierwszej dawki. Mówiła też, że osoby, które się nie zaszczepiły, nie powinny się pojawiać w miejscach pracy.

Wszyscy moi znajomi w Niemczech i wszyscy moi znajomi we Francji są zaszczepieni już dawno . Nawet w najgorszej dziurze niemieckiej, gdzie mieszka moja rodzina, zadzwonili do nich na początku lipca, żeby przyszli na szczepienie. Są zaszczepieni trzeci raz. Mówi się, mówi i nie ma tej szczepionki – powiedziała.

Janda i Miller zaszczepieni. Były premier pisze o rosyjskim „Sputniku”

Aktorka Krystyna Janda i były premier Leszek Miller przyznali, że chociaż nie są w grupie „zero”, udało im się już zaszczepić przeciw COVID-19....

zobacz więcej

– Ja się zastanawiam, czy w ogóle grać spektakle z aktorami, którzy nie są zaszczepieni. Niech oni tu w ogóle nie przychodzą. Ja jestem absolutnie za tym, żeby stworzyć obostrzenia. Ludzie, którzy nie są zaszczepieni, nie powinni chodzić do pracy – mówiła.

– Ja w tej chwili mam bardzo mało przeciwciał, bo to badałam. Jak ktoś przyjdzie do sklepu czy stanie za blisko mnie, to ja wszystkim zwracam uwagę. Ja nie chcę się spotykać z ludźmi, którzy są niezaszczepieni – dodała.

Gmyz: Janda wprowadza w błąd


Na słowa aktorki zareagował dziennikarz Cezary Gmyz. Stwierdził, że Krystyna Janda „wprowadza ludzi w błąd. Nie ma w Niemczech powszechnej dostępności trzeciej dawki”.

Dalej dodał, że „trzecią dawkę mogą dostać jedynie osoby z grup ryzyka. Niektóre landy wprowadziły ją dla ludzi powyżej 60. roku. Do tej pory stała komisja ds. szczepień nie wydała rekomendacji w tej sprawie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej