RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Polski Ład. Duże rodziny nie zapłacą podatku PIT?

Poprawka jest przesądzona, twierdzi dziennik (fot. Pexels)
Poprawka jest przesądzona, twierdzi dziennik (fot. Pexels)

Rodzice co najmniej czwórki dzieci nie zapłacą podatku, jeśli ich wspólne dochody nie przekroczą 170 tys. zł rocznie. Taki jest najbardziej prawdopodobny wariant kolejnej poprawki klubu PiS do Polskiego Ładu – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Bon Turystyczny. Ile razy go wykorzystano w wakacje 2021 roku?

Wykorzystując Polski Bon Turystyczny dokonano płatności na ponad 1,8 mld zł, z czego przeszło miliard wpłynął w okresie wakacji – poinformowało PAP...

zobacz więcej

Według dziennika poprawka, która ma być gestem pod adresem rodzin 4 plus, jest przesądzona.

„Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego” – tłumaczy reprezentujący środowisko konserwatywnych posłów PiS Bartłomiej Wróblewski.

Gazeta podkreśla, że o ulgę dla dużych rodzin zabiegali też przedstawiciele Partii Republikańskiej Adama Bielana, która stopniowo wchodzi w rolę nowego koalicjanta PiS.

„Prowadziliśmy negocjacje w tej sprawie z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kierunkowa decyzja jest taka, że chcemy skorzystać z dobrych doświadczeń zerowego PIT dla młodych i wprowadzić zerowy PIT dla rodzin 4 plus” – twierdzi poseł tego ugrupowania Kamil Bortniczuk.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Założenie jest takie, że przy wspólnym rozliczeniu będzie kwota wolna na poziomie 170 tys. zł rocznie.

„To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie około 14 tys. zł miesięcznie” – tłumaczy Bortniczuk i przekonuje, że rodziny muszą mieć motywację do posiadania i wychowania dzieci nie tylko w postaci na przykład 500 Plus, ale również ulg podatkowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej