RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Czwartek cieplejszy, ale jest jeden haczyk [PROGNOZA]

Niż, który w czwartek będzie rozbudowywał się nad Polską, przyniesie cieplejsze powietrze – przekazał Jakub Gawron, synoptyk IMGW. Wraz z wyższymi temperaturami pojawią się deszcze i silny wiatr, który w nocy z piątku na sobotę może lokalnie osiągnąć prędkość 100 km/godz.

Zerwie się wiatr, na Wybrzeżu do 90 km/h. Gdzie spadnie śnieg? [PROGNOZA]

W środę do końca dnia w całym kraju na przemian będziemy mieli słońce i chmury, z których może spaść przelotny deszcz – przekazał Jakub Gawron,...

zobacz więcej

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że dynamiczna zmiana pogody w czwartek ma związek z napływającym od północnego zachodu niżu z układem frontów atmosferycznych.

– W czwartek najładniejsza pogoda, z zachmurzeniem umiarkowanym, będzie na południu kraju. Im bardziej na północ, tym więcej chmur. W północnej połowie kraju spodziewamy się już zachmurzenia dużego i opadów deszczu, miejscami dochodzących do 10-15 mm. Na Wybrzeżu możliwe są burze. Chłodne powietrze zostanie wypchnięte poza granice Polski – wskazał Gawron.

– W ciągu dnia termometry wskażą od 12 st. na północnym wschodzie do 20 na południowym zachodzie. Będzie wiał porywisty umiarkowany wiatr; na północy w ciągu dnia wzmagający się do silnego i osiągający do 60 km/h. Najsilniej zawieje nad samym morzem, gdzie w porywach prędkość wiatru może dojść do 90 km/godz. – dodał synoptyk.

W nocy z czwartku na piątek wiatr w całym kraju będzie stopniowo przybierał na sile. Nad morzem osiągnie prędkość do 100 km/godz. W pozostałych częściach kraju, w porywach może dochodzić do 80 km/godz.

– Pierwsza jesienna noc w całym kraju będzie bardzo wietrzna i z opadami deszczu. Po zachodzie słońca temperatura wyniesie od 7 st. na północnym wschodzie do 12 nad morzem. Pod koniec tygodnia pogoda będzie się już uspokajała i niedziela powinna być już bez wichur – powiedział synoptyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej