RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

KRRiT przegłosowała przedłużenie koncesji dla telewizji TVN24

KRRiT przegłosowała przedłużenie koncesji dla telewizji TVN24 (fot. Shutterstock)
KRRiT przegłosowała przedłużenie koncesji dla telewizji TVN24 (fot. Shutterstock)

O przedłużeniu koncesji dla telewizji TVN24 - którą KRRiT przegłosowała w środę - poinformowała Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Rady. Czterech członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji głosowało za jej przyznaniem, jeden był przeciw.

Nowelizacja ustawy o KRRiT. Premier: Projekt zmian normalny dla poważnego państwa

Ustawa, która pozwala regulatorowi polskiemu weryfikować to, czy nabycie udziałów dominujących w podmiocie medialnym powinno mieć miejsce czy nie,...

zobacz więcej

– Dzisiaj Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakończyła postępowanie w sprawie koncesji dla programu informacyjnego TVN24 – powiedziała Teresa Brykczyńska. Decyzja zapadła na cztery dni przed jej wygaśnięciem.

Brykczyńska poinformowała, że w „głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów – 4 głosy były za przyznaniem koncesji, 1 głos przeciw”.

Rzecznik prasowa KRRiT poinformowała, że na środowym posiedzeniu Rady przyjęto jednogłośnie uchwałę w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Rzeczniczka Rady przekazała, że uchwała była niezbędna dla podjęcia decyzji dotyczącej koncesji dla TVN24.

Zobacz także: Opłata za TVN24 wyniesie 113 zł. Jest zgoda KRRiT na nadawanie programu


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej